Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új pc-t vettem,hogyan kell a...

Új pc-t vettem,hogyan kell a videokártyához csatlakoztatni a monitort,egy hozzá nem értőnek?? ha minden igaz az alaplapi csatlakozás nincs aktíválva

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 10:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10/10 köszönöm!
2022. jún. 3. 11:30
 12/14 anonim ***** válasza:

"a megmondóembernek: egyrészt 40+-os vagyok"

Akkor viszont illene helyesen írnod.


"amikor van 2 hdmi csatlakozü,és 4 a másik kábelhez"

Az előbb még csak 3 kábel volt, most meg már 6?


"az egyik kábel hdmi,a másik egy display port(ha jól írom)"

Akkor abba kell bedugni, ami a kártyádon van. Ha van HDMI és DP is, akkor igazából mindegy.

2022. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm a privát üzenetben való megkeresésed!

Kérted, hogy tanítsalak meg helyesen írni. Úgy gondolom, ez nem az én feladatom lenne. Ha már általános iskolában nem sikerült ezen tudást és készséget elsajátítani, akkor azt pótolni bizony a te saját feladatod. De segítségedre lehet ebben például az alábbi kiadvány: [link]

Kérdezted, hogy milyen helyesírási és nyelvhelyességi hibáid vannak. Leginkább a következők:

- Képtelen vagy a mondatot nagybetűvel kezdeni. Tudom, régen volt már az általános első osztály, de hadd elevenítsem fel, hogy minden betűnek két formája van: kis- és nagybetű. Általában a kisbetűket használjuk, kivéve mondat kezdetekor, illetve a tulajdonnevek első betűjénél, ezeket ugyanis nagybetűvel kell írni. Erről itt olvashatsz bővebben: [link]

- Nyomtatásban és számítógépen helyesírási hibának számít, ha a vessző után nincs szóköz. A legtöbb írásjelről elmondható, hogy eléje nem kell szóköz, utána viszont kötelező. (Kivéve, ha az a bekezdés, vagy a szöveg utolsó karaktere.)

- Sok helyen elhagytad a vesszőket. Több szabály is foglalkozik a vesszőhasználattal, de alapelvként kimondható, hogy halmozott mondatrészeknél, valamint tagmondathatárokon szükséges vesszőt (vagy bizonyos esetekben pontosvesszőt) tenni. Részletesebben: https://www.youtube.com/watch?v=8LOcl6cRWN0

További jótanácsok: sajnos a szöveged nem mindenhol érthető. Rémesen fogalmazol. Lehet, hogy te fejben tudod, hogy mit szeretnél kérdezni, de mégsem sikerül azt leírnod.

Külön sérelmezted, hogy nem értettük azt a "2 hdmi csatlakozü,és 4 a másik kábelhez" szövegrészt. Ez is olyan dolog, hogy a fejedben biztos összeállt a kép, de annak csak egy részét sikerült leírnod. Ha mondjuk leírtad volna, hogy a grafikus kártyán van két HDMI, meg 4 DP csatlakozó, és nem tudod, hogy ezek közül melyikbe kell bedugni, akkor a kérdésed nem adott volna félreértésre okot. Egyébként általában mindegy. Nagyon ritka, amikor két (vagy több) egyenrangú csatlakozó másként működik.

Ami pedig a "kötözködő okoskodást" illeti: amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten. Kezdjük ott, hogy az első válaszoló teljesen korrekt választ adott, erre te egy kifejezetten gusztustalan, méltatlankodó, lenéző stílusban válaszoltál. Miért nem lehetett normálisan, kulturált hangnemben megírni, hogy "ne haragudj, de nálam nem két, hanem három csatlakozó van, ilyenkor melyiket hová kell bedugni"? Egyelőre nem a csicskáid vagyunk, hogy egy értelmes és helyes válasz után csak úgy beszólogass (főleg, hogy a kérdés hiányos és felületes volt), mi a saját szabadidőnk terhére válaszolunk itt másoknak, ezt azért tessék szem előtt tartani! Ha kulturált hangnemben kérdeztél volna vissza, senki nem "kötekedett" volna.

2022. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Oké, ez volt az utolsó privát üzeneted, ment a tiltás.

A jólneveltségről annyit, hogy az ott kezdődik, hogy nem köpjük arcon azt, aki nekünk segít. Innentől kezdve nincs jogod pont neked másokat kritizálni. Majd ha megtanulod, hogy hogyan kell egy segítő szándékú kérdésre válaszolni, akkor visszatérhetünk erre a kérdéskörre.

Az ostoba rágalmaidat meg akkor sem vagyok köteles tűrni, ha privát üzenetben küldöd.

Nem, cuncimókus, nem az én neveltetésemben van a probléma. Én tisztességesen megtanultam, hogy ha valaki segít, akkor azt illik megköszönni. Ha a segítség nem teljeskörű, vagy további segítségre van szükségem, akkor pedig kulturált módon kérdezek, és nem csípek oda a válaszolónak.

Az a rohadt ciki, hogy ezt egy 40 felettinek kell elmagyaráznom. Nyugtass meg, hogy nincs gyereked...

Nem az én fejemben van a probléma azért, mert te képtelen voltál egy kérdést normálisan összerakni. Mi meg nem vagyunk gondolatolvasók, hogy a nyamvadt monitorodba ki hány kábelt dugott.

A legnagyobb probléma az, hogy ebből, amiket írtunk, te semmit nem szűrtél le. Bár ahogy látom, a helyesírásra elkezdtél ügyelni (jobb helyeken ezt az iskolában, illetve otthon megtanítják), de sajnos ennél több nem jutott el a kobakodig.

A magas lóról meg illene leszállni! Pont neked nem kéne más értelmi képességeire, vagy neveltetésére megjegyzéseket tenni. Nézz egy kicsit magadba, mielőtt elkezdesz tombolni!

2022. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!