Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videokártya hűtő...

Melyik videokártya hűtő gyártója csinálja a legjobb, legcsöndesebb vgakat és a leghangosabb, legroszabbakat?

Figyelt kérdés

Tehát melyik gyártó az szerintetek aki a legjobban oc-zható. Legjobb hűtéssel ellátott minél csöndesebb kártyákat kínálja. És melyik az amelyik ezeknek az ellentétje. Ha úgy van gyártón belül bizonyos modelleket is írhattok. Pláne ha nincs benne az adott modell a 10-be amit ugye a szavazáshoz kitudok tenni. A szavazás természetesen a legjobbra vonatkozik a legrosszabbat írjátok le!

Személy szerint az Asus Strix és a Zotac AMP Extreme Holo a legjobb. Inkább az utóbbi. Főleg, hogy talán ezt lehet a legjobban OC-zni. Na meg az ASrock, Pny

A legrosszabb pedig a PowerColor. Gigabyte D5, Aourus na meg régen a VTX3D csodák voltak a legzajosabb, legjobban melegedő karik.


Járt már nálam több fajta gyártó karija is. Gigabyte, Afox, Manli, Palit, PowerColor, Zotac, Asrock, vtx3d, Pny, Inno3D

De a gigabyte volt az amivel mindig volt valami baj. A tápegységeik, ssdik is rossz. Nem rég egy ilyen csoda nyírt ki egyik ismerősömnek egy 650 ezer forintos gépét. Maga a táp is került pedig 30 ezer forintba és 700-800w volt elvileg. Egy jó drága i7 11700k és rx 6700 bánta. Plusz majdnem egy egész ház is. Konkrétan azt mondta, hogy az Approx ahhoz képest istencsászárkirály táp volt.



2022. jún. 18. 04:38
A kérdező szavazást indított:
Asus
Palit
Zotac
Pny
Gigabyte
Msi
Powercolor
Manli
KFA2
Valami más, írd le
9 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is egy Zotac RTX 3080 AMP Extreme Holo van. A vga nagyon nagy terhelés alatt is alig megy 50 fok fölé és konkrétan a kis ventillátorom hangosabb. OC-zni pedig tudtam annyit rajta szerintem, hogy talán 8-10% fps növekedést is hozzon. Bár kicsit ez túl árazott. Viszont a nem extrém. AMP Holo jó áron van, szerintem az is nagyon jó ajánlom mindenkinek.
2022. jún. 18. 04:43
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
Ha tápról van szó akkor be quiet! Straight power 11 gold ez alá nem adnék. Az ilyen noname tápoka meg felejtsd el a tápon ilyen komoly konfig alá nem szabad spórolni
2022. jún. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó, hogy még gyártón belül is rengeteg féle kártya van, rengeteg féle hűtéssel.

Sapphire Toxic 6900XT, semmit sem hallani belőle más kérdés, hogy hibrid rajta a hűtés. De volt már MSI, ASUS kártyám is nem egy, egyikkel sem volt különösebb gond, vagy esetleg hangos lett volna, na jó talán a GTX480.

2022. jún. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 Egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt igen, a problémák nagy részét el lehet kerülni egy jó táppal, de... Az általad ajánlott tápból kettő is halt meg a kezeim között, pontosabban az egyik már eleve hibásan érkezett.


Ellentétben egy egyszerű 80+ Bronze-os FSP még 5 év után is hibátlanul működik.



Kérdező: Leginkább a kártya típusától függ. ASUS ROG, MSI Gaming X kártyával még nem nyúltam mellé, de egy Sapphire Nitro+ 580-nak volt a legjobb hűtése az összes kártya közül, ami valaha nálam járt.

2022. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ASUS GeForce RTX 3080 Noctua Edition


[link]


[link]

2022. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
#4 Akkor ott te szúrtál el valamit mert rengeteg embernek bevált vagy selejtet fogtál ki.
2022. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező azt tudod, hogy nyilván mindenki az Asust és az Msit fogja bejelölni mivel a legtöbben ezeket a márkákat merik megvenni. Pedig egyébként a Zotac is eléggé ismert márka, viszont Magyarországon annyira nem terjedt el.

És nekem volt Zotac AMP, Inno3D iChili X4 LHR, Palit

Mind3 gyártó nagyon jól hűtőt, halk volt. Jobbak voltak mint a gigabyte, asus, sapphire kártyái.

Nekem Inno3D IChili X4 RTX 3070 Ti OC van. De szerintem messze ez a legjobb mindenben. És boostolni is lehet majdnem olyan jól mint egy asust vagy egy zotacot. Max 1-2%ban marad el benne. De ezt sehol nem fogod észre venni.

Ami nekem rossz volt. Az bizony a gigabyte, asus, Colorful, XFX.

És nekem az Asus volt a legrosszabb. Mert konkrétan olyan volt mintha egy traktor lenne a szobámban, illetve volt amikor 8 fok fölé is bement az rx 470. A Colorful pedig 2 év után meg is adta magát!

2022. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát lényegében nekem az Inno3D IChili 4 vált be a legjobban.
2022. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!