Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik az erősebb proci?

Melyik az erősebb proci?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy mostmár nyilván inkább a Ryzen 5 1500X kerülne ki győztesen. Azért mert 8 szálas és még ahol nem is hozna magasabb alap fps-t ott is az I5 7500-nál olyan fps droppok lennének, hogy sokkal rosszabb lenne a játékélmény. Én ezt a procit használom gtx 1660 Super mellett és már bánom, hogy nem a Ryzent vettem. Mert hiába hajtja ki a vgat. Ha már a 4 szál kevés.

A kérdés inkább arra irányul, hogy az R5 1500X, hogyha nem húztad az órajelén valóban megtudta e verni 2015-18as játékoknál is a 7500-at. Azt tudom, hogyha felhúzza valaki az órajelét még az I5 8500-at is megveri. Bármiben.

Szerintem most majd egy Ryzen 5 5500-ra fogok váltani!



2022. jún. 20. 18:27
A kérdező szavazást indított:
Ryzen 5 1500X
Intel Core I5 7500
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

"Mert hiába hajtja ki a vgat. Ha már a 4 szál kevés."


Ha a 4 szál kevés lenne nem tudná kihajtani a VGA-t.


Sok esetben jobban teljesít a 7500, főleg régebbi nem túl processzorigényes játékoknál. Az újabbaknál egyértelműen előny a +4 szál, ott a Ryzen megy jobban. Igazából olyna nagy eltérés nincs a kettő között +/- pár %.

2022. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=PZjHYM7zDiE

Hol egyik hol másik, bár amúgy alapvetően az 1600AF kivételével játékra biztos nem vennék első generációs Ryzen-t.

2022. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyanaz a kettő. A Ryzen előnye akkor jön elő, ha olyan játékkal játszol amely ki tud használni több magot/szálat. Illetve nyilván játékfüggő a dolog abból a szempontól is, hogy valamelyik inkább AMD valamelyik inkább Intel "párti".
2022. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!