Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használható lenne játékra is...

Használható lenne játékra is azért?

Figyelt kérdés

Nagybátyám felajánlotta az eddig munkára használt gépét, mert lecseréli, egy AMD alapúra, csak mivel munkára lett nála építve nem tudom játékokra is azért alkalmas lenne?

Asrock X299 Creator

I9 9980XE

128GB DDR4

Nvidia Titan RTX 2 darab

(Háttértárak maradnának, azt nekem kéne tenni bele )


Igazából tudom ajándék lónak... Viszont Párizsig kéne érte utazni, mert azt mondta csomagszállításra nem bízza, de ha elmegyünk érte autóval akkor enyém lehet.


Viszont 1500km, oda-vissza 3000. Ha csak üzemanyagot veszem kb 210-220 liter lenne, Nem tudom a kinti árakat, de ha beleszámolom, hogy itthon egyszer teletankolom akkor is egy átlag 700Ft/literrel számolhatok, szóval már ez 150k körül jönne ki.


Arról még nem beszélve, hogy azért lehet jó lenne valakit megkérnem hogy jöjjön velem, mert 12-15 órát levezetni egyben azért nem biztos, hogy annyira jó ötlet.


Szóval a fő kérdés, hogy főként játékra egyáltalán mennyire lenne használható? Mivel alapvetően grafikai és 3D munkákra volt használva, így ilyen szempontok szerint is lett összerakva.



2022. jún. 21. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg igen, amúgy tökömért nem mész ki repülővel érte? Gyorsabb és olcsóbb.
2022. jún. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez már szóba került alapból is, mert augusztusban jönni fognak MO-ra pont repülővel, viszont kézipoggyászként túl nagy, rendes poggyászként meg azt mondta, hogy rosszabb tapasztalatai vannak vele mint a sima futárszolgálatokkal, mármint ahogy bánnak a csomagokkal.
2022. jún. 21. 03:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A futár szakszerűen szállítja, míg te maximum behányni tudod a kocsiba és menet közben ki tudja mi történik vele. Eléggé abszurd, hogy pont a sokkal kockázatosabb szállítási módban bízik jobban a nagybátyád.
2022. jún. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát pont így nem kockázatos azért logikus hogy normálisan figyelve van autóba betéve.
2022. jún. 21. 03:31
 5/11 Shaddark ***** válasza:
74%

Így "ránézésre" egy RTX 3070-ek felel meg a v.kártya. Már egymagában.

[link]

A proci épphogycsak elég hozzá, kettőhöz szerintem kevés lesz.

Amúgy nem hogy elég, de kifejezetten erős konfignak számít. 2 RTX szerintem pariban lehet akár egy 3080-al is, ami játék le tudja jól kezelni. Ami nem, az meg egy 3070-el, 3060-al.

4K-s teszteket találtam róla, ezekben is szépen elfut rajta minden.


- Ám én a helyedben eladnám a 2 vidkarit belőle ha játékra kell a gép, a közel egy millából pedig vennék egy komplett gamer gépet vagy másik videokártyát. Amiben játékokra szánt kártya van, sokkal kevesebbet fogyaszt, jobban is mennek vele a játékok (Bár ezzel sem lesz panaszod rá) és garanciális még.

2022. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 A kettő lehetőség közül a futárnak van nagyobb kényszere az áru szakszerű szállítására /rögzítésére/, mert ha megállítja a rendőr, akkor szép kis büntetés éri a futárcéget, ha rosszul szállítja az árut. Nem állítom, hogy szanaszét fog törni a kocsidban, mert nem fog /valószínűleg/, de ha csak a kockázatokat nézzük, akkor a futár a biztonságosabb szállítási mód. Ezen felül neked kimenni, sokkal drágább is. De elfogadom, hogy elmész érte, ne érts félre.
2022. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

> "Ám én a helyedben eladnám a 2 vidkarit belőle ha játékra kell a gép"


Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Ha SLI-be is köti, a játék oldaláról is kell támogatás hozzá, hogy a két videokártya ki is legyen használva. Ezzel viszont a fejlesztők nagy része nem foglalkozik, mert nem jellemző az SLI setup az átlagfelhasználók körében, pláne ilyen horror árak mellett, mint ami most megy a videokártya piacon. Legalább az egyiket el kell adni és vagy megtartani a pénzt belőle vagy elkölteni valami top cuccra.

2022. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Japán Gulyás ***** válasza:
79%
Ha télen fűteni akarsz a számítógéppel akkor tökéletes.
2022. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezeket a "Jó játékra?" kérdéseket. Beküldtök egy high-end PC-t aztán azt kérdezitek, hogy elfutnak-e játékok rajta. Ezeket ilyen flexelés céljából kérdezitek vagy tényleg ennyire nem tudjátok, hogy mire képesek ezek az alkatrészek?


De kérdésre a válasz: Igen, jó lesz játékra még jó pár évig.

2022. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Leszerveztem már, ismerősöm fog jönni velem, péntek-szombat-vasárnap elmegyünk érte, legalább egy napot picit kinn is tudunk lenni.


Utolsó: Alkalmi játékos vagyok, utolsó PC-met is készre szerelve vettem, úgyhogy nekem nem feltétlen mond sokat típus alapján, hogy mi hol helyezkedik el, és mint írtam, nagybátyám munkára használta ebből indultam ki.

2022. jún. 22. 04:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!