Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső winyóról eltűnt fájlok...

Külső winyóról eltűnt fájlok visszaállítása, ha a probléma sem ismert?

Figyelt kérdés
Legutóbb nézegettem videókat a külső HDD-n, ma ismét előkaptam, és feltűnt, hogy bizonyos videók eltűntek. Sem akkor, sem most nem lett adat másolva sem rá, sem róla. Van erre megoldás?
2022. jún. 23. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hibás lehet a HDD? Nézted?


Egyébként vannak adatvisszaállító programok. Ha nem lett újra írva az adott helyre akkor visszanyerhető könnyedén az adat, de lehet jobb lenne, ha nem te próbálkoznál vele, ha nem vagy kicsit jobban a témában benne. Mennyire voltak fontos adatok? Pótolhatatlan?

2022. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok túl hozzáértő. Úgy gondolom nem sérült a hordozó. 2000-es évek eleji családi videókról van szó, így igen,pótolhatatlan.
2022. jún. 23. 23:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolni kell, hanem nézd meg programmal. HD sentinel. Lehet ez egy kezdeti jelensége, hogy minden adat el fog róla veszni, mert megy tönkre a HDD. Ments róla mielőbb, mert ez nem normális, hogy eltűnik egy HDD-ről valami.
2022. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Másold vissza a biztonsági mentésből, hisz a pótolhatatlan dolgokról van, ez evidens.
2022. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Adatot nem állítunk helyre! Hanem mentünk másik hdd-re, pl Recuva-val.
2022. jún. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy keress fel egy szakembert! Minden egyes próbálkozás csak csökkenti a helyreállítás esélyeit.
2022. jún. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
#4 azért pótolhatalan, mert nincs honnan (pl mentésből) pótolni. Ez evidens.
2022. jún. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 - arra gondolt a válaszoló, hogyha pótolhatatlan adatod van, arról _kell_ lenni biztonsági mentésnek. Ha nincs, akkor az az adat lényegében soha nem is létezett...


Ha házibarkács módon akarsz próbálkozni, mielőtt hozzányúlsz, érdemes egy blokk szintű mentést csinálni a teljes diszkről, hogyha valami balul sül el, akkor legyen hová visszaállni (ez is egyfajta mentés).

2022. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!