Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Oledhez hasonló feketeséget...

Oledhez hasonló feketeséget adó monitor?

Figyelt kérdés
Szeretnék ps5höz tv-t venni, elsőnek OLED 4k TV-t néztem ki, viszont elég sokat játszok, egy játékkal ráadásul huzamos ideig, ráadásul számítógéphez is azt használnám... így szinte tuti 100% a beégés. Mindenképp szép színeket és mély feketéket akarok. Tudnátok olyan monitort írni ami ezt adni tudja? Tudom hogy oled szintű nem lesz a fekete, viszont nem tudom hol tart a monitoroknál a tech, és mit hoztak ki belőle. 200 ezer forint körül kéne max, persze ha 10-20 plusz rámegy az sem baj. A lényeg a mély sötét szinte igazi fekete és a szép színek. Valamint a 4k 120fps meglegyen.

2022. jún. 29. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Keress VA panelest, az mondjuk sötétszürke, bár az OLED szerintem nem ég be olyan gyorsan, ha tényleg csak ez riaszt el, nem az áruk...
2022. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valakinek van tapasztalata oled tvvel mondjuk 3 eves idointervallumon? Van beeges? Mennyire durva?
2022. jún. 30. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szép színek:

IPS


Mély fekete:

(Nincs alternatíva. VA rendelkezik nagyobb kontraszttal, jobb feketékkel, de cserébe pocsékok a betekintési szögek, fakók a színek, black smearing elmosódás, stb...)


OLED-del saját tapasztalatom nincsen, de itt ez a srác:

[link]

2022. okt. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ne velejtsük el!!


Az OLED-ek szinte mind fényes felületűek, tehát jelentősen tükröződnek. Persze ezt simán ellensúlyozza a nagy fényerejük, de vadd figyelembe, ha esetleg kijelzőval szemben ablak van, akkor jobb, ha átrendezed a szobát...


Vagy pl itt egy matt fóliás OLED monitor

[link]


Illetve PS5 téma: a VRR egy nagyon jó funkció (~freesync). Többet ér, mint a 120 hz önmagában. Tehát legyen a kijelzőnek PS5 VRR kompatibilitása.

Nem vagyok benne a témában, így ajánlani nem tudok kijelzőt. 200-ból egészen biztosan nem jössz ki.

2022. okt. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van HDR-ed local dimming-gel, kb ugyan azt éred el, mint az OLED, IPS-nél is.

OLED-del a beégés lehet, a nagyobb gond szerintem a fényereje, mivel a fekete tényleg sötét, az alap háttérvilágítása gyengébb mint más megjelenítőknek, ha ablak vagy erőseb fényforrás van a TV-vel szemben, kb élvezhetetlen mert nem látsz semmit belőle. Akkor jön a függöny, sötétítő, lámpa le stb.

2022. okt. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!