Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 1600X processzorhőmérs...

Ryzen 5 1600X processzorhőmérséklet alapjáraton 60'C fok normális?

Figyelt kérdés

Nincs két napja hogy, kitakarítottam a processzorhűtőt meg újrapasztáztam.

Ilyen cpu hűtőt használok: Noctua NH-L9x65 SE-AM4

[link]


2022. júl. 12. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

hát alapjáraton hajt egy op rendszert úgy, hogy valami hő keletkezik


nekem 40 C fok a 8600k-nál cooler master kétventis toronyhűtővel

2022. júl. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez normális ezekszerint ?
2022. júl. 12. 06:48
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
A takarítás előtt mennyi volt a hőmérséklete? A házban vannak-e plusz ventilátorok? Ez azért lenne fontos, mert ez a hűtő ugye fekvő és a meleg levegőt szétteríti a házban és ha nincsen a ház hátulján kifelé fújó ventilátor, akkor a meleg bent megreked. Meg hát ennek a procinak a TDP-je 95W. Szóval elképzelhető, hogy alapbó ennyi a hőmérséklete. Bár nekem is volt 95 wattos procim(i5-2500), de az alapon 30-40 fok között volt. Pedig csak egy olcsó LC-Power Cosmo Cool LC-CC-95 hűtő volt rajta, ami semmi szín alatt sem mondható a hűtők királyának, nem úgy, mint a Noctua.
2022. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
48-50-re emlékszek, vannak a házban ventik egy hátul, egy felül meg egy elől, és egy oldalt a plexi lapon. Zalman Z9 plus
2022. júl. 12. 07:38
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
A friss paszta viszonylag nedves, túlságosan is, várj kb 1 hetet akkor is nézd meg. Ha nem javul akkor valami nem sikeredett.
2022. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
60 biztos hogy nem normális alapjáraton. Terhelésnél lenne normális egy 60-70 közötti érték.
2022. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
ha nincs rendesen alulfeszelve, akkor simán, nekem 3600 volt 60-65 fok alapjáraton, amíg BIOS-ban be nem állítottam pár dolgot.
2022. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%

kicsit sok ventilátor lesz az már, felülre pl. nem raknék. minek?

oldalt pl. minek van?

a meleg levegőt ki kell fújni a házból valahogy, és ha túl sok a venti, akkor nem tud hova menni a levegő, és benn reked.

2022. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem normális. Milyen órajelen fut alapjáraton? Nekem 3700X van, alapjáraton 1.7-2 GHz-en fut és maximum 3.6GHz-ig megy fel használat közben. Alapjáraton a proci 40fok körül van és terhelés alatt megy fel maximum 60 fokig. Régen viszont nem így volt, sokkal melegebb volt alapjáraton is. Amit én csináltam, az az volt, hogy energiagazdálkodásnál a processzor minimális állapotát 5%-ra állítottam 99%-ről, így alapjáraton, amikor nincs annyira használva alacsonyabb órajelen is tud menni a proci, nem fog annyi energiát használni és nem fog melegedni. Nem tudom miért volt ilyen magasan alapból. A maximumot pedig 99%-ra állítottam, lehetett volna 100%-ra is, de sok különbséget én nem éreztem. Előtte viszont készítettem egy egyedi energiagazdálkodási tervet egy Reddit poszt alapján és utána állítottam be mindezt: [link]


Ezen kívül egyedi processzor hűtő ventillátor beállításokat is állítottam. Mivel nem szerettem, hogy a ventillátor folyamatosan felgyorsult lelassult, ezért úgy állítottam, hogy 50 fokig mindig 60%-on menjen majd utána fokozatosan gyorsulhat 80 fokig. A gyári AMD hűtőt használom.


Remélem megoldódik a problémád.

2022. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!