Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb? Core 2 Quad...

Melyik a jobb? Core 2 Quad Q8300 vagy Core 2 Duo E8500?

Figyelt kérdés
Most a Quad van használatban, de van itthon Duo is, nem tudom, hogy melyik bír többet. Én úgy vettem észre, mintha a Duo jobban bírná a dolgokat, ráadásul nem is melegszik annyira, mint a Quad. Többnyire olyan programokat használok, amik nem tudnak több CPU magot használni, ha ez számít.

2022. júl. 12. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Hát a Q8300 hiába 4 magos, eléggé ki van herélve. 4MB L2-n osztozik a 4 mag, míg 8500-nál 6MB-on a 2, emellé órajelben is magasabban járnak. Szóval attól eltekintve, hogy nagyon öreg mindkettő, nem feltétlen meglepő, hogy gyorsabb átlagos helyzetekben a 8500, max valami fixen jól párhuzamosítható műveletben kerülhetne így előnybe a 8300.
2022. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

TDP: 95 W, és 65 W. Csak úgy cserélni nem jó..., a hűtés miatt, ami most gondolom az E8500-höz passzol.

Amúgy egy ismerősömnél láttam amikor cserélte a komplett gépét C2D-ről Quad-ra, hogy a Quad lényegesen jobb, én ezt láttam. Más az FSB, a passzoló RAM-ok.

A RAM maxon van. Arra érdemes gyúrni, mondjuk 4-ről 8-ra, az gyorsíthat.

Igaz csak általános böngészésre fb. stb-re használja. Semmi egyébre nem használja, szóval akár igaza lehet az előttem szólónak.

2022. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Csakhogy Quad esetében mondjuk ha egy 9550 vagy 9650 lenne a másik oldalon, akkor lenne értelme, ott 12MB L2 is van a 4 magra.
2022. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3. Igazad van, az ismerősöm gépében 9650 van. Az L2 döntő különbség.
2022. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!