Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet vegyek?

Milyen tápegységet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre szólnék, hogy nem vagyok nagy kocka, kérlek úgy írjatok. Van egy régi számítógépem, ritkán játszok vele, ritkán használom, nem tudok és nem is szeretnék több százezret rákölteni.

Viszont a tápegység biztosítéka elfüstölt. Nbase... Annak idején nem néztem csak hogy watt-ra meglegyen és az árát. Az árát sajnos most is néznem kell. Kérlek segítsetek, milyen minőségibb táp szükséges nekem az alábbi cuccokhoz:


Asus M3A78-EM

AMD Phenom X4 9600 2.3GHz (nem biztos, hogy pontosan ez, hasonló)

8GB DDR2

GB NVIDIA GTX 760 WINDFORCE 3X (nem húzom túl)


Az alaplapot és a procit hamarosan cserélni szeretném, ahhoz is jónak kellene lennie az új tápegységnek.


Köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 14. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan márkák, amiket szerintem el kell felejteni, ilyen az nBase is. El kell fogadni, hogy egy minőségi tápegység, ami nem fogyaszt túl sokat, és nem veszélyezteti az egész gépet, bőven 10 ezer Ft fölött van. A teljesítmény mellett, ami szerintem kb. 500-600W lesz, érdemes nézni, hogy van-e 80Plus tanúsítványa, ami lehet sima (esetleg White néven), vagy különböző nemesfémekkel jelölt, pl. 80Plus Gold. Ez a hatékonyságot jelöli, érdemes minimum az utóbbinál maradni. Meg kell még nézni, hogy rendelkezik-e a szükséges tápcsatlakozókkal. Ha minden igaz, kell egy 6 és egy 8 tűs ("pines").
2022. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Be quiet! System power 11 straight power 650w gold vagy seasonic gx gold 650w ezeket ajánlom.


De ehhez a konfighoz egy be quiet! pure power 10 is elég vagy bronze.


[link]

2022. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Oké, hogy cserélni szeretnéd, csak nem mindegy, mire.

Ha olcsó alternatíva kell, akkor FSP SP500 450W, ez szokott lenni ilyen 12 ezer körül.

Ha nagyobb teljesítményű kell, ott van pl. CHIEFTEC Core 600W, ez már Gold hatásfok, és 20k környékén van.

2022. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedvencünk is itt van látom, de amúgy ehhez a konfighoz még a 450w is erős túlbiztosítás. Amit 3-mas is említett FSP SP500 450W tökéletesen kiszolgálja ezt a konfigot, tekintve, hogy a maximum fogyasztásod 250W kb amit el tudsz vele érni, de ennél jellemzően alacsonyabb lesz, ez csak úgy jönne ki ha procit és a VGA-t is egyszerre 100%-ra terhelnéd.
2022. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkit kapott egy pipát. Olyan 15-20ezer amit rászánok új tápra. Cserélni nem a legújabb, legerősebb konfigra szeretném, nagyjából egy i7-6*** szintre, és 16GB, esetleg ha jó áron találok 32GB memóriára, plusz SSD, videókártya marad.

Már csak egy kérdésem lenne: mitől száll el a táp biztosítéka? Ennyire gagyi lenne a 550W-os nBase? Tőlem okosabb kollégák szerint túlfeszültség okozta... Egyébként játék közben történt, a ház teteje elég meleg volt. A proci és a v.kártya 55 fok fölé még soha nem ment.

2022. júl. 14. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy zárlat...
2022. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!