Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valahol árulnak "remastered"...

Valahol árulnak "remastered" kisméretű kompakt retro PC-t régi játékok futtatására?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje szeretnék ezzel a játékkal nosztalgiázni:

[link]


De sehogy nem sikerül virtualbox-ban megteremteni a feltételeit.


Win 98-at próbáltam telepíteni, de mindig vmi hülye hiba miatt nem jó és a protection error hibaüzenetnél végleg feladtam (és akkor a játékot még nem is telepítettem...).


Aztán WinXP-t is próbáltam feltelepíteni (hátha azon belül is Win98-as kompatibilitással tudnám futtatni), az legalább feltelepült, de qrva érthetetlen okokból, hiába NAT hálókártya van beállítva nincs net. Emiatt a Daemoon Tools-t se tudom leszedni, ha pedig offline akarom telepíteni, akkor meg vmi MS komponenst akart leszedni, net hiányában nyilván esélytelenül.

Szóval belefáradtam és már azon gondolkozom, lehet-e még vhol kapni kifejezetten retro játékokra szánt PC-t, de nyilván valami kisebb (microATX?) formátumban.

Bár akkor se biztos, hogy futna rendesen a játék, de egy régi hardverkörnyezetben csak jobban futna a Win98 mint virtuális gépen.


Tudtok ebben tanácsot adni, akár abban, hogy van-e még valami mentsvár/utolsó lehetőség arra, hogy tudjak a jelenlegi gépemen retro játékot futtatni?



2022. júl. 22. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy emulátorral próbálod meg (megjelent dreamcast-ra is a játék) erre ajánlom a redream nevű emulátort. Vagy több verziót kipróbálsz, több fajta kompatibilitással.
2022. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A használt piacot a neten nézd meg, de némelyik ára most annyi, mint egy új i3 vagy i5, kérdés ér e ennyit neked...
2022. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: Hát közel se ér meg annyit. Azt gondoltam laikusként esetleg vannak ilyen nagyon olcsó "pocket pc-k" egymagos procikkal amikre adott esetben fel lehetne tenni Win98-at. Kár, hogy az ilyen régi játékok veszendőbe mennek. De lehet tényleg csak én vagyok noob és képtelen vagyok feltenni normálisan egy virtuális gépet, de ezt a protection error mai napig nem tudom hova tenni Win98 VBox alatt.
2022. júl. 22. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy rakás olyan weboldal ahol lehet retró játékokkal játszani böngészőben. Az miért nem jó?
2022. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fenti játékot is?
2022. júl. 22. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt érdeklődj! Segítenek 😉

2022. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, az a gond, hogy újabb rendszerekre nincs meghajtóprogram a jogvédett CD-khez. Esetleg érdemes lenne kipróbálni más virtualizációs programot is.

[link]

2022. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
windows me
2022. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!