Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépembe érdemes venni egy...

A gépembe érdemes venni egy RTX 3080 Ti kártyát?

Figyelt kérdés

Eddig a processzornak az IGP-jét használtam. De mostmár szeretnék komolyabban játszani!

Van benne

2x16gb 2800mhz ram

FSP Hydro Pro 800W Bronze

Intel Core I5 10500

ASRock H470M-HDV


Azt is szeretném tudni, hogy a processzorom az lényegében mire is elegendő játékok terén? Meg, hogy a 2800mhz ram jónak számit e?

Elvileg a 32gb ramnak bőven elégnek kéne lennie ám mégis volt játék ami 31gbt használt belőle!



2022. júl. 23. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nagyobb felbontásban, részletességgel a procival sem lesz gond, másrészt RAM órajele annyira sokat nem számít, ettől független 10-es Intelek mellé is nyugodtan lehet tenni 3200-3600 közötti modulokat, ezek vannak bőven elérhető áron.
2022. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
igen de várd meg 4000 szériát idén fog kijönni 4080 a hirek szerint télen
2022. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Július van csak jelzem, ennyi erővel várja meg az 5000-reseket, valamikor 2024 fele jönnek úgy is, csak épp a kérdező most szeretne már játszani.

Arról nem beszélve, hogy idén csak a 4090 van tervben 80, 70 és a többi majd 2023-ban esedékes.

2022. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Nyugodtan. Habár 6900XT szerintem jobb ár-érték arány.

Processzor rendben van, játékok alatt inkább a videokártya fog tekerni, úgy meg aztán főleg, hogy - gondolom én - legalább 1440p-ben szándékozol játszani.

RAM is megteszi, esetleg egy kis órajeltuninggal megpróbálkozhatsz, bár intelnél nem annyira számít. Mennyiség még hosszú ideig bőven elég. A 31 GB gondolom azért volt, mert más is ment a háttérben.

2022. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy azt a játékot kifejezetten rosszul optimalizálták, eddig én még nem láttam játékot önmagában 10-12GB fölött kérni.
2022. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem manapság AMD vgat nem éri meg venni 70-120 ezer forint fölött már sehogy sem újat, sem használtat. Egy RX 6600 esetleg még megérheti újonnan. Mivel hiába erősebbek a kártyáik. Az Nvidia a Ray Tracingal és a dlssel olyan elönyre tett szert ami addig nem fog letudodni ameddig az AMD nem csinál valamit ezen a téren. Pl egy RTX 3070 jobban szerepel RT mellett mint egy RX 6900!
2022. júl. 23. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Szeptembertől úgyis drágulás jön (általánosságban elmondható, hogy az északi félteke nyara eléggé leviszi a keresletet. Erre rájön hogy most mélyponton vannak a bányászok is -egyrészt az energiaárak miatt, másrészt a lent lévő piac miatt, harmadrészt az ethereum merge miatt, ami a legnagyobb gpu-val bányászható coin átállását jelenti, tehát fokozatosan kivezetik a jutalmazás csökkentésével a proof-of-work bányászhatóságot. Ősszel viszont kiderül, hogy merre tovább a gpu bányászattal, illetve talán trendforduló következi (ami leginkább annnyit jelent, hogy meglesz az alja az árfolyamnak, amitől már csak feljebb leszünk)),

illetve a fed 26.-ai kamatemelés bejelentése, illetve a recesszió hivatalos bejelentése újra megindítja a lejtmenetet, amiből simán lehet 450 forintos dollár is a mostani 400 helyett, ami mind rá fog rakódni az elektronikai termékekre...


Most ideális közelinek tartom drága videokártyát venni (ideális a jövőre tekintve)


3080Ti megfelel a proci mellé, ha 1440p vagy felette játszol.


Ray tracing és dlss témával egyetértek. Ha ezek fontosak számodra, akkor nvidia a nyerő. Viszont legtöbb esetben nem adnak hozzá az élményhez annyit, mint ahogyan azt hangoztatják. Nyers erőben meg a 6900XT a jobb. Érdemes kicsit elgondolkodni rajta... youtube...

2022. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!