Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik hogy ennyitől tönkre...

Létezik hogy ennyitől tönkre ment a videókàrtyàm ?

Figyelt kérdés

Nem voltam otthon és az asztalomról a kisöcsém le ejtette a géphàzamra a kis asztali ventilátorom. Szóval rá esett a gépházra, és mire haza értem ez az eset után, egy napra rá, azzal fogadott hogy nem működik a gép. Vagyis működik, mert bekapcsol és forognak a ventik, csak épp a monitoron nem jön be semmi. Full sötét.


U.I. és amit észre vettem, bekapcsolás után a videokártya 5-6 másodpercig forog és aztán leáll. De a gép indításkor csipog, és minden más rendben van sztem. Csak a monitor nem ad képet, és a videokártya ventije nem forog csak az elején egy rövid ideig.


Szerintetek mi lehet a gond ? Tönkre ment az Imádott videókàrtyàm?

Ezzel az okkal vihetem egyáltalán szervízbe a kártyát? Még garanciális



#videokártya #meghibásodás #Számítógépes baleset
2022. júl. 25. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Simán lehet. Törés a nyákon, letört egy ellenállás, kondenzátor, vagy csak egy forrasztás elengedett az erőhatástól, ott a vége.
2022. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Csatlakozási gond, kábel kihúz és vissza.

Amennyiben nem oldódott meg és a sípolás továbbra is fennáll, ez esetben a hőmérséklet érzékelő kicsúszott a hűtőbordák közül:

---Nem érzékel hőt = nincs videokártya, sípolás

---Túlmelegedett = lekapcsol és sípolás

---Kicsúszott és hozzáér egy melegebb alkatrészhez = kamu túlmelegedés = lekapcsol és sípolás

2022. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem mozdult ki a kábel a kártyából?
2022. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
na ezé jobb a laptop
2022. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
#4 Hát hogyne. Ott ha tönkre megy a videokártya, dobhatod ki az egészet. Részleteznéd, hogy ebben mi a jó?
2022. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Én nehezen tudom elképzelni, hogy ennyitől bármilyen sérülés keletkezne a nyákon.

Vagy max akkor ha valami szarrá használt 90+ hőfokon üzemeltetett VGA, és a forrasztások már elgyengültek. Akkor oké, hogy a nyákon elenged egy-két SMD kondi vagy ellenállás egy ütéstől.

De annak az ütésnek a gépházon is nyoma kell hogy legyen.

2022. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
#5 azé jó mert azt eltudod rakni... asztali gép meg ki van téve mindenféle csapásnak, macska ráugrik feldönti,... ráesik cserép nehéz tárgy stbb
2022. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Az en asztali gépem epp 3300 kilometert utazott, ki tudja hany futár dobálta, min 3 cégen ment át.

Kilometernyi buborekfolia ellenere hatalmas ütés van rajta, es megis működik.

Sok munkahelyen meg ne tudd meg mennyire vigyáznak a gepekre, hisz ha elromolna kap mast. Es azok is évekig mennek.

Ennyit hogy ráesett a ventilator.

Laptopot meg se emlitem...

2022. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Kizárt, hogy ennyitől elromlik ha szakszerűen volt beépítve, és nem valami ocska szutyok videő kártyád van, valami gagyi házbna. Ha eztől elromlana a gépházon is kéne látszódnia annak, hogy hova esett a venti.
2022. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem valószínű,hiszen a gépház megvédte a fizikai károsodástól. Esetleg ha a csatlakozóra esett, azt törte meg
2022. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!