Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik évjáratú iMac-et...

Melyik évjáratú iMac-et érdemes venni, esetleg MacMini-t, ami bővíthető kedvem szerint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főkként, nagyon sok lap megnyitása a böngészőben, képszerkesztés, alap videóvágás tekintetében.

De a vágást is böngészős programmal csinálom, tehát nagyon az sem számít.


Érdemesebb inkább MacMini-t venni? Kijelzőm van tulajdonképpen, de viszont egy iMac-nél így lenne kettő kijelző, amit nem elhanyagolható tényező sem.


Megéri egyáltalán egy 27"-os 2011-2012-2013-2014-es iMac a mostani világban?



Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. aug. 2. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megérik-e a 2011-2014 modellek?

Ez attól függ, hogy mennyi hány évre tervezel a géppel, és mire kell. Ha tényleg csak a böngészőhöz kell, és van kijelződ, olcsóbb lesz egy Mac Mini.


Egyébként MacOS-en van iMovie, szerintem tegyél majd vele egy próbát, jobb mint a böngészős alternatívák.


Én a helyedben egyébként egy 2015-ös Macbook Pro-t vennék, az legalább hordozható, valamennyire cserélhetőek az alkatrészei, és egész jó árban adják az emberek mostanában (a RAM viszont nem cserélhető, ezért mindenképpen keress 16GB modellt, hogy hosszabb ideig használhasd).

2022. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%
Lol, 2022 van ember, ha csóró vagy mit álmodozol mac miniről? Pláne videoszerkesztésre?! Van egyáltalán pénzed egy "olcsó" pár százezres gépre, mielőtt luxustermékre hajtasz? 2014 mini, mint legjobb opció, jó vicc volt...
2022. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Macbook Pro-m az van, 2012 év végi.

Abba raktam RAM-ot, meg SSD-t itthon.

De kellene egy sima asztali is, legalább nem nyüstölném ennyit. :D

iMovie-t próbáltam már, sajnos nem annyira vált be nekem, mert nem lehet normálisan feliratozni a videókat. :/

A WeVideo-nak pedig nagyon jó a szerkesztő felülete. (Ez a böngészős videó vágó)

Néztem egyébként iMac-et 2015-ös 32GB RAM, 1TB SSD volt benne. 200.000Ft-ért árulta a srác, nem tudom megéri-e még ennyit ez a gép.

Bár ilyen felszereltséggel valószínű.


Második:

Szeretnél ilyen csóró lenni mint Én. :D

Ha egy régebbi olcsóbb gép jó arra amire kell, minek vegyen meg fél millió forintért a legújabbat? :D

iPhone-ból a legújabb van, ha már ennyire a pénztárcámban kotorászol, és nem részletre vettem… :D

Pont ezért sem kell Windows-os gép, mert szeretem ezt az átjárhatóságát az Apple-nek.


De Te nyugodtan vedd meg a legújabb MacBook, iMac, MacMini-t, nekem nincsen szükségem rá, mivel az igényeim nem akkorák, hogy szükségét érezzem.

Nálam a videó vágás 30mp max 1 perces reklám videókat jelent..

2022. aug. 2. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Én semmilyen Inteles Mac-et nem vennék már (vagy ha mégis, akkor csak a legutolsó szériákból 2018-2020 évekből).


Amik itt fel lettek sorolva már nem lesznek frissíthető újabb MacOS verziókra (vagy ha igen, nem sokáig).


Bővíteni az utóbbi pár év Apple gépeit már nem lehet sajnos.


Én a következőket ajánlom:


1.

Mac Mini M1 16 GB RAM + 512 GB SSD változat


256 GB-os is elég lehet (de csak ha nagyon számít a pénz), de akkor használj külső SSD/lemezt mellé (hely miatt is, belső SSD írástűrése miatt is).


2.

Amennyiben több kraft kell (és van pénz is), akkor pedig a legolcsóbb Mac Studio


3.

Amennyiben az extra nagy kijelző fontos, akkor M1-es iMac, szintén 16 GB + 512 GB változat legalább


Használtakkal vigyázz, az Apple gépek tele vannak típushibákkal. Különösen egyes évjáratok. A 2012 Late MBP még az egyik legjobban sikerült széria, ne az alapján ítélj. 200k is sok valamiért, ami a kukában végzi!

Vegyél újat vagy garanciális használtat inkább.

2022. aug. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


Én tavasszal adtam el egy 16 GB + 256 GB M1 Mac Mini-t 300 körül.

Ez nincs annyira messze az általad írt összegtől.

Nem volt vele gond, csak nekem más kellett.


Egy év alatt 10 TB írás ment a cserélhetetlen beépített SSD-be (úgy, hogy csak aránylag light dolgokra használtam). Ezért ajánlom a minimum 512 GB-ot.

2022. aug. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!