Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alkatrészt éri meg...

Milyen alkatrészt éri meg használtan megvenni a számítógépeknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok, gépet szeretnék építeni és azt szeretném kérdezni,hogy melyik alkatrészt éri meg használtan illetve melyiket újonnan megvenni?

2022. aug. 3. 01:08
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
Mindet újonnan. Na jó a monitor lehet használt.
2022. aug. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Újonnan piszok drágák az alkatrészek , hogyan tudnék spórolni rajta?
2022. aug. 3. 01:12
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
CPU, RAM, adott esetben VGA ha nem banyaszkartyanak volt hasznalva es szethajtva napi 24 oraban 100%-on. Mozgo alkatreszes cuccot mint pl. venti, tap, HDD-t, illetve SSD-t inkabb ujat. Az alaplap velemenyes, de ha minden kondi szilardtest, azaz nem a regi, felpuposodos elektrolites, akkor akar azt is.
2022. aug. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Mind elektronika, így gyakorlatilag bármelyiknek lehet hibája. Vétel előtt meg kell nézni alaposan. Működés, kondik, tüskék, forrasztások, égés nyomok. Bármelyik hibás vagy gyanús, akkor nem szabad megvenni. Lemezt, memóriát érdemes letesztelni éles használat előtt.
2022. aug. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Valamilyen fórumon nézz használt alkatrészeket régóta áruló, hozzáértő, nagyon ajánlott, vagy nagyon sok pozitív értékeléssel rendelkező eladót. Lehet hogy egy használt gép összerakásában is tud segíteni.

Esetleg olyan, régi számítógépekkel foglalkozó boltot nézz, ahol régi gépekkel is foglalkoznak, összerakás után tesztelik a gépeket, van rá valamennyi garancia...

2022. aug. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Morzsi007 ***** válasza:
87%

A CPU, ami vagy jó vagy nem, azzal nem igen lehet mellélőni.

Minden más kicsit zsákbamacska, viszont a gépem 80%-a nekem is használt cuccokból van (táp, cpu, ssd, vga). Mostanság legjobban a VGA, ami nagyobb összeg és nem ismert az előélete, bányászatra használt az megviselt lehet.

A CPU-mat úgy vettem, hogy a beépített IGP állítólag meghibásodott (eladó szerint, én nem próbáltam), de nagyon jó áron volt, mai napig működik, persze külön VGA-val. Ha van pár hónapos cucc eladó esetleg garanciális, keress olyanokat, ha ez megnyugtat.

2022. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Használtan? Mindent lehet.

Amit érdemes is fentről lefelé sorrendben.

- Számítógép ház.

- Monitor ha ki tudod próbálni.

- Tápegység, érdemesebb nevesebbet választani.

- Ház táp mehet egyben is, sokszor így is értékesítik bizonyos gyártók.

- Hűtés különböző elemei, víz, léghűtés, csak ventillátor.

- VGA ha külön SOSEM gépbe szerelve veszed meg és szállíttatod. Tesztelve és próba garanciával.

- Alaplap, proc, memória. Külön külön is lehet de egyben hasznosabb. Persze mikor kinek mire van szüksége. Milyen feladatra ugye.

- HDD,SSD ha nem öregek, tesztelve és nem 10 évnyi üzemóra van benne.

Nyilván lehet kivétel ha tudod mit csinálsz. Tehát egy atom olcsó gépbe kell akkor csak annyi kell hogy menjen a cucc, és eleve veszel valami tartalékot is és nem lepődsz meg ha tönkre megy.


Próba garanciát kérsz mindig, az alap szokott lenni.

Arra készülj fel hogy ez csak akkor él ha a terméket ugyan abban az állapotban vissza is juttatod. Mindig csak így vállaltam én is. Nem egy ember megpróbált visszaélni ezzel és a terméket megtartották volna de a pénzt is vissza kérték volna. Vevői oldalról is érdemes odafigyelni ne verjenek át.

Olyan helyről vásárolni aki ismerős, vagy van már értékelése lehetőleg pozítiv. Ha van negatív és fent is van hagyva az nem baj, mert emberek vagyunk hibázunk, és ha valaki vállalja azt hogy hibázott az még pozitívabb...

Volt hogy kb azonnal eltűnt az eladó miután megvettem a holmit. Nem volt hibátlan a termék, de árengedményért bele mentem, meg akartam írni a tapasztalatomat, de a terméket kb azonnal törölte is miután átvette a pénzt. Az összes pozitív értékelése akkor már törölt felhasználóktól volt, sanszos hogy magának írogatta, vagy haverok.


Tulajdonképpen vettem már mindent. Volt hogy kocsmába mentem a holmikért... :)

Használtan sokkal olcsóbban meg tudod venni amit akarsz, lemondva arról hogy új.

Viszont ettől még egyes dolgokra lehet garancia is...


Amit én nem veszek használtan az fejhallgató, billentyűzet, egér.

Kivétel ha valami komoly darab, és drága vagy már nem beszerezhető, de még nem volt erre példa.

2022. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És szerintetek 200.000ből lehet már egy közepesnek mondható gépet összerakni?
2022. aug. 3. 14:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Definiald a 'kozepes' gepet.
2022. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha videokártyát nem számítjuk akkor igen.
2022. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!