Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte Radeon R9 380 (4gb...

Stefan91 kérdése:

Gigabyte Radeon R9 380 (4gb windforce) videókártya mellé milyen processzor ajánlott ami ki hozza a maxot belőle?

Figyelt kérdés

Jelenleg nekem egy Asus P8P67-M alaplapom van és rajta egy I5-2500 procival.

Ezen felül a fent említett videókártya, s mindezek ellenére nem igazán tudom belőle kihozni a maxot, pl 1920x1080-as felbontáson nem igazán tetszenek a mikro laggok mondjuk egy GTA V esetében, vagy épp ETS2 esetében. Nem azt mondom, hogy teljesen élvezhetetlen, de na..

Tudom, avagy gondolom, hogy a proci az oka elsősorban ennek, így nézegettem is, hogy az alaplapom milyen procit fogadna el, de kíváncsi lennék a véleményetekre, feltételezem van vagy volt már valaki hasonló helyzetben, illetve tőlem okosabb e téren.

Alaplapot nem szívesen vásárolnék, nem igazán vagyok elengedve anyagilag, nem köntörfalazok!

A gépen ezen felül van 8gb RAM (amit bővíteni szeretnék max. 16gb) illetve egy 500W-os táp.

A videókártya első berakásakor ki is csapott 2 kondit, meg az elemet, de ezt követően nem volt gond, azaz nincs!

Annyi, hogy olykor mikor elindítom a gépet, betölt a rendszer, majd megnyitom mondjuk a chrome-ot, és befagy a gép, a monitor meg kikapcsol. Ez mondjuk még zavaró. Ilyenkor restart gomb...

Illetve van, hogy mikor játék közben felbontást akarok állítani a fentebbi probléma előjön hébehóba.

Radeon Softwere letöltve, telepítve, vele együtt telepítette az illesztőket is...



2022. aug. 3. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Lapcsere nélkül nem sok választásod van,i7 2600 és 3770k között nézz valamit.

A mikrolagg lehet a lassú hdd miatt is,ssd-t kéne venned.

2022. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ettől tartok, igen.

1TB HDD, 120GB SSD-m van.

2022. aug. 3. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
3770k-t rakj bele ha találsz normális áron.
2022. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3770 nincs normális áron. akkor már gépcsere, 10100F alapúra legalábn


Pl: [link]

Érdemes lenne bele 2x8GB RAM, az még +20e


Videokaridat megtartod

A többit vagy eladod 30-35e, vagy használod integrált grafikával, netezős gépnek kiváló (családban, rokonnak, másodlagos gépnek).



A 10100F az i7 7700 szintjén van.

Nyilván drágább lesz jóval, mint a 3770, de cserébe egy valóban modern géped lesz, amibe akár egy RTX 2060-at is rakhatsz.

2022. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!