Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak antenna csatlakozással...

Csak antenna csatlakozással miért nincs egy ideje kódolatlan tv adás? Mediaboxból van, de ahol volt csak antenna kábelről analóg most nem kap jelet egy tv sem. Mi a gond? 3 hónapja kb hogy észrevettem, de eddig nem foglalkoztam vele.

Figyelt kérdés

Itthon voda kábel tv van mediabox-al, de a másik régi tv csak antennajelet kapott.

Egy ideje, de lehet én maradtam le valamiről nem kap semmilyen tv itthon (ha csak az antennakábel megy bele box nélkül) semmilyen jelet.

Alapjáraton 5 csatornának be kellene jönnie antenna analóg jelen.

Mind1 a koax hálózat melyik leágazását nézem.

Több tv készüléket is több végpontról, hátha a koax hálózat rossz, de ezt kizárom, mert se új tv se régi nem mozdul meg már egyik végpontról sem mediabox nélkül.

Semmilyen adás nincs ami előzőleg kódolatlanul jött ha csak antennakábel van a tv-ben.

Tudtommal vagy 5 csatornának min meg kellene jelennie a királyi tv stb. és társainak.

A modern androidos tv írja a 605 műsort amit be tudna hozni antennáról, a kódoltakat is, de a kódolatlanra kapcsolok sincs jel.



2022. aug. 5. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Megszűnt már rég az analóg TV-sugárzás. Igen, alaposan lemaradtál az eseményekről.
2022. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"régi tv csak antennajelet kap"


Mennyire régi? Csöves Orion vagy Videoton 1980-ból?

Ha antenna jelet kap akkor van jópár ingyenes digitális DVB-T adás.

Ha viszont NEM antenna jelet kap, hanem kábeltv jelet, akkor a kábeltv társaságnál érdeklődj.. :P

2022. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg Vodás, ott most volt az analóg lekapcsolás, mert ők koaxon nyomják a netet is és az analóg tévé helyére nagyon nagy sávszélességet be lehet tenni. A Telekom meg az IPTV-t erőszakolja, pedig így muszáj box a legmodernebb tévéhez is, ami sokaknak, így nekem is kizáró ok. A Diginél viszont jön 43 analóg és 138 kódolatlan digitális csatorna, a 2006-os képcsöves, a 2009-es LCD és a 2018-as okostévé is működik box és kártya nélkül, a képcsöves csak az analógot hozza, de az LCD-n már jön a digitális adás is.
2022. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gabesz147 ***** válasza:

Vodát otthagyni. Digihez átmenni. Én is ott vagyok :-).

Box meg f@szomka nélkül :-).

2022. aug. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Volt egy régi tv amit rendszerint lehetett nézni úgy, hogy csak az antennakábel ment bele, ez korszakát tekintve kora 2000-es évek kiadása volt, talán Daewoo.

A sima antennakábel ment bele, lehetett rajta a kódolatlan csatornákat fogni, ezért volt még létjogosultsága.

Pont egy viharos kimaradásos hét volt, csak nem tartózkodtam otthon amikor ősök szóltak, hogy a tv-n már pont nincs adás.

Most fogtam csak antenna portra több helyen is rá tudtam tenni tv-t a lakásban, de egyik helyen se mozdult.

Csak a box mögül ad jelet az antennakábel ha készülékbe csatlakoztatod.

Nincs alternatíva itt sajnos csak vodafone van.

3-4 hónapja volt a jelenség, csak ritkán vagyok itthon.

Azóta változatlan, talán átfogalmazva "a hagyományos antenna műsorszórás" :D szűnt volna meg?

2022. aug. 6. 07:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyakran jelentene előnyt, ha lenne analóg sugárzás, mert a hobbimhoz kéne. Legutóbb mindösszesen a test pathern jött be asszem vhf-en
2022. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!