Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AM4, Socket 1200 vagy 1700...

AM4, Socket 1200 vagy 1700 foglalatra érdemes "időtállóan" építeni most?

Figyelt kérdés

Ha jelenleg (2022 augusztus-szeptember) veszek gépet, Intel vagy AMD alapokra érdemes építeni?

Az "időtállóságot" úgy értem, hogy ha mondjuk 3-4 év múlva hirtelen elromlik az alaplap, kapjak még alaplapot, amibe betehetem az alkatrészeket...

Egyébként irodai konfignak mennyire jó egy kétmagos Pentium 4? Emlékszem amikor 2007-ben nagy lelkesen megvettem az Athlon 64x2 kétmagost aztán 2013 körül már semmmire se volt jó, sokat laggolt még simán csak az oprendszer futtatásakor is, stb.



2022. aug. 8. 08:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

Jelenleg egyik alaplap sem sejtet hosszú jövőt. Ha jön az AM5, akkor az jó lesz, de mikor..? Nem látjuk még.


LGA 1700 lenne a jó választás, ha azonnal szeretnél valamit. 13. gen támogatást MINDEN 600 szériás alaplap fog kapni, még a legalapabb H610-esek is.

2022. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy írják többen egyik se. Az AM4 ki lett maxolva az 5000-es széria ezt használja még aztán adios. Intel. Képtelen hosszútávra építeni 1200 már kifutott az 1700 meg a 12. gent és az eljövő 13. gent fogja szolgálni, de erre mérget nem vennék, főleg ha nem Z-s a lap.


Pentium G6400 (vagy újabb) proci meg jó darab, az egyik legjobb. Nem hogy irodai munkára, de még akár játékra is alkalmas. Hisz 2 mag, 4 szál és 4 Ghz feletzi órajel azért nem rossz.

2022. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#11 az nem igaz, hogy minden 1700 lap megkapja majd a 13. generációs processzorokhoz a BIOS frissítést.

Amit én olvastam hivatalos nyilatkozatot, az Asus fixen támogatni fogja, és az MSI is, de csak a Z-s lapokat. Aztán majd egyszer talán fognak kapni az alacsonyabb kategóriás alaplapok is BIOS támogatást, de hogy mikor és hogy valóban megkapják e, az még nem 100%.

2022. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!