Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videó kártyát mikor érdemes...

A videó kártyát mikor érdemes újra zsírozni?

Figyelt kérdés
Mikor érdemes újra pasztázni a videó karit? Használattól függően gondolom.
2022. aug. 9. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint 1-2 évente, de ajánlott megvárni amíg a bolti garancia lejár, mert beszakadt matrica esetén (ami a rögzítő csavarokon van) elveszted a garanciát, persze nagyban függ a paszta minőségétől és a kihasználtságtól. Egy folyamatosan 0-24ben hajtott videokártya pasztája előbb kiszárad, mint egy gépé amit hétvégenként nyomsz be 1-2 óra netezésre.
2022. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Asztali kártyáknál érdemes megvárni a gariidő végét. Nagyon ritka a kritikus hőmérsékletemelkedés. A gyári pasztának bírnia kell a 2-3 évet.


Laptopoknál érdemes a lehetőségekhez mérten garanciális pasztáztatást kérni. Adott esetben folyékony fémmel. Ugye laptopoknál két korlát jön szóba teljesítménnyel kapcsolatban: előbb a hő, aztán a fogyasztás. De lényegéplben az előbbi annyira domináns, hogy utálóbbit nagyon ritka elérni. Egy folyékony fémezés nem évül el sosem. Ha szakszervizben meg lehet csináltatni a garancia megmaradása mellett, akkor rendben.

2022. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én pár hónapja nyár elején pasztáztam újra egy 5 éves kártyát. Igazából csak mert volt kéznél egy tubus MX4, gondoltam oké, kipróbáljuk tényleg oylan jó-e, hát konkrétan egy fokot nem sikerült nyernem vele azonos tesztek alatt.

Aztán hogy most ez az MX4 szégyene, vagy a gyári paszta meglepően jó minőségének köszönhető, már más kérdés.

2022. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És milyen régi volt a paszta a tubusban? Annak is van lejárati ideje ami után már jelentősen esik a hőátadása.

Mx4-et max 3 évente érdemes cserélni mert nem épp a legjobb, de egy coolLaboratory vagy thermal grizzly simán kihúzhat 4-5 évet is, bár ez az árán is látszik.

2022. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segített.
2022. aug. 9. 19:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen új volt, előtte bontottam ki.
2022. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!