Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a HDD hibája?

Mi lehet a HDD hibája?

Figyelt kérdés

Windows újratelepítés utána a HDD-m furcsa hangokat kezdett el produkálni. Valami folyamatosan felpörgeti a HDD-t, majd leállítja és ez ismétlődik állandóan. De baromi idegesítő, mert állandóan olyan hangja van mintha maxon pörögne. HD Sentinel szerint tökéletes az állapota, minden 100%. Korábban ezt nem csinálta. Feladatkezelő szerint semmilyen alkalmazás nem használja, de akkor is ez van ha nem lépek be a Windows fiókba, csak a bejelentkezésnél maradok.

Mi lehet az oka ennek?

Csináltam hangfelvételt hogy konkrétan miről is van szó:

[link] (jól hangosítsd fel)


Olyan mint amikor egy régi autót akarnak beindítani, de sehogy sem sikerül.



2022. aug. 10. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos adatokat már ne tárolj rajta.

Én nemrég vettem elő egy több mint 20 éves IDE winyót, az csinálta ugyanezt bekapcsoláskor.

Lehet a fejjel van valami vagy a mechanika kezdi megadni magát.

2022. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem 100 hogy hibás. Az energia gazdálkodásban van lehetőség arra hogy a hdd időszakos leállítását leállítsd.

A másik hogy van egy inteles program (Intel rapid storage technology) ami pont azt csinálja hogy parkoltatja a nem használt lemezeket, napi több 100x ki be kapcsolja őket. Mindezt annak az ígéretében hogy a merevlemezek tovább fognak élni és kisebb lesz a fogyasztás... Hát képzelem. Ez utóbbit nem telepítetted fel véletlenül? Ha igen akkor az eltávolítás nem fogja megoldani, újra kell megint telepítened a gépet(értelemszerűen ez úttal e nélkül a fos program nélkül)

2022. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez egy 3TB-os Toshiba SATA HDD, kb 5(?) éves lehet. Sajnos elég sok fontos adat van rajta.

A furcsa az, hogy egész eddig használtam hiba nélkül, de a Win újratelepítés után elkezdte ezt a szarakodást.

Én is valami energiagazdálkodási szarra gondolok amúgy, olyan mintha valami fel akarná pörgetni a vinyót, de az meg nem hagyja.

Amúgy ha írók/olvasok rajta valamit semmi baja sincs, csak ez a fos hang...

2022. aug. 10. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy semmi baja sincs, ha egyszer bármikor nem tudod bekapcsolni, az összes adatodnak vége van.

Szánd rá az időt és gyorsan archiválj, ments le róla mindent egyszerre.

Gondolj arra: "a következő alkalmommal ha nem pörög fel, nem indul el, akkor mit vesztek". Ne az legyen a szempont, hogy "hát ha döcögősen is, de azért elindult" mert nem biztos hogy mindig így lesz ez.

2022. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!