Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik egyszerre 2...

Miért nem működik egyszerre 2 darab Chromecast?

Figyelt kérdés

Adott két router, ami switch-csel van összekötve.


A fő router pppoe módban van, a másik router pedig DHCP módban.



A második router, ami DHCP módra van állítva, arról működik mind a két chromecast. De a fő routerről, amibe közvetlenül bele van dugva az internet kábel, arról valahogy nem látom egyik Chromecastot se.

Egyébként néha magától megjavul, de ha újraindítok mindent és mondjuk egy napig nem megy semmi a Chromecastról, ami a fő routerre van csatlakozva, olyan mintha mindent elfelejtene és nem működik.



A google home appban olyankor azt írja ki, hogy "nem áll rendelkezésre". Pedig rá van csatlakozva a fő routerre.


Tudom, hogy ködös lehet így első a sztori, de jobban nem tudtam körül írni.

Van valakinek ötlete, hogy miért van ez? Esetleg valami router beállítás rossz?


Köszi előre is.



2022. aug. 13. 19:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én ezen a képen nem tudok elmenni...


A szolgáltatói router wan portjába az optikát dugom, de az X-szel jelölt nekem nem világos, hogy oda mi megy.

2022. aug. 14. 00:48
 12/14 A kérdező kommentje:
Vagy épp azért van ki X-elve, mert nem kell semmit dugni annak a Wan portjába?
2022. aug. 14. 00:55
 13/14 A kérdező kommentje:
Mert akkor az összekötés jó.
2022. aug. 14. 00:55
 14/14 A kérdező kommentje:

Ja nem jó a mostani összekötés, mert switch is van a történetben.

Gondolom akkor nem sima utp-vel kell összekötni a két routert, hanem cross kábellel.

2022. aug. 14. 01:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!