Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hivatalosan Socket 1700...

Hivatalosan Socket 1700 kompatibilis hűtők?

Figyelt kérdés

Milyen gyártók vannak, amelyek hivatalosan megerősítették, hogy bármilyen rendelt hűtő socket 1700 kompatibilis lesz?

Egy webshop gépösszerakóban a processzorhűtőknél egyetlenegy Socket1700-kompatibilis hűtőt találtam, többinél socket1700 nem volt feltűntetve.


Azt is ajánlják a gyártók, hogy más rögzítőkkel ne tegyék fel ezeket 1700 foglalatra...



2022. aug. 14. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

A Be Quiet! hűtői:

* [link]

* [link]

* [link]

kompatibilisek.


A Noctua:

[link]

túlnyomórészt kompatibilis(sá tehető).


Az Artic-nak:

[link]

is vannak LGA 1700-as termékei.


A Cooler Master is rendelkezik LGA1700-kompatibilis termékekkel - például:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


A Deepcool-nak:

* [link]

is vannak ilyen termékei (oldalt az LGA 1700-at jelöld be).


A Scythe-nek:

* [link]

is akad.


Stb, stb...

2022. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

[link]



Mikor az ember nem analéfabéta ugye...

2022. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A PCX keresője is érdekes, mert listáz egy rakás hűtőt ami valszeg csak akkr kompatibilis ha rendelsz hozzá a gyártótól kiegészítő felfogatást ( a nagyobb gyártók a drágább hűtökhöz ezt ingyen adják ).


A Deepcool Gammax hűtői gyárilag, a Deepcool által deklaráltal LGA1700 kompatibilisek és a valóságban meg nem plug and play. Az alaplapi és a hűtő rögzítőjén található csavarfuratok nem esnek egybe. Ha kivágod a máanyag pöcköt a két furat közül akkor fog illeszkedni az LGA1700-as furatokhoz :)

2022. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy a webshopok is össze vissza írnak mindent.


Ez köszönhető annak is, hogy a legtöbb hűtő gyártó úgy állt át az 1700-ra, hogy minden maradt a régi csak gyártottak egy 1700-as lefogatót.

Közben az árukészletnél nem frissültek az adatok, mivel a cikkszám sok esetben a régi, így az eredeti leírást hagyták bent, amiben nem szerepel az 1700.


Én is megjártam a hadak útját ezzel nemrég, mikor 1700-ra építettem gépet.

Alig találtam 1700-as hűtőt.

Amit javasolni tudok az az, hogy ne a webshopban keress, hanem nézd végig a kínáltot a gyártóknál, és ha találsz 1700-ast akkor nézd meg, hogy a webshopban elérhető e az a hűtő, de 1200-as lefogatással.

Nagy eséllyel lesz hozzá 1700-as lefogató, ezt meg telefonon vagy emailben megkérdezed a bolttól, hogy tényleg van e dobozban.

Tudom ez nevetségesen hangzik, de olyan trehányul vannak kezelve néhány nagyobb számítástechnikai áruházban pl. PCX az árukészlet adatbázis, hogy az valami rettenet.


Ez pl.fixen 1700-ra készült már: [link]

Ilyet vettem előszőr, aztán később lecseréltem egy folyadékhűtőre, mert a 12700K-t húzva nem tudta már 80 fok alatt tartani.


A 12. generációs CPU-k ugye már nem négyzetalakúak hanem téglalap.

Ez pedig akkor számít, ha 1200-as hűtőt akarsz tenni amihez mellékeltek 1700 lefogatót. Ugyanis az 1200-as hűtő felülete négyzetalakra lett optimalizálva, így alul felül nem fedi le teljesen az 1700-as CPU kupakját. Valaki szerint ez nem gáz mivel az számít, hogy a CPU magon legyen a hűtő érintkezőfelületének a középpontja, és ennyi. Én meg azt mondom, hogy a kupak is ad le némi hőt, és ha alul-felül pár mm-nyi részen nem fedi le a hűtő talpa a kupakot, az nem sokat de valamennyit biztos befolyásol a hűtésben.


A folyadékhűtésnél meg igazából mindegy, hogy egy korábbi 1200-as hűtőt upgradeltek fel 1700-as lefogatóval, mivel folyadékhűtésél akkora érintkező felülete van a szivattyús résznek, hogy bőségesen betakarja az egész processzort. Sőt még körben túl is lóg rajta.

2022. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

SilentiumPC Fera 5 (SPC303)

SilentiumPC Fera 5 Dual (SPC304)

SilentiumPC Fortis 5 (spc306)

SilentiumPC Fortis 5 (SPC307)


https://www.youtube.com/watch?v=OG_0-uraN5A

2022. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!