Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 8 gb ram-om viszont a...

Van 8 gb ram-om viszont a gépem ebből csak 5,9-et használ. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Illetve hogyan tudom átállítan hogy 100%-ot használjon? Vagy érdemes egyáltalán?

2022. aug. 25. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
pont annyit használ amennyit kell. küldenél egy képet a feladatkezelődről ahol a memóriahasználatot mutatja?
2022. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mmatyika válasza:
78%

Pontosan. Játék közben például az msi afterburnerrel tudod figyelni élőben hogy mennyit használ. Hogyha olyan játékkal játszol ami sok ramot eszik, pl cod warzone, akkor biztos vagyok benne hogy mind a nyolc gb használva lesz 😄

De az is lehet hogy más korlát van. Például hogyha olyan folyamatot csinálsz, amihez a cpu vagy a gpu kevés, akkor a ramod sem fogja teljesen használni.

2022. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 CspCsj ***** válasza:
16%

Hány és mekkora memóriamodulok vannak a gépben?

Pl:

- 2db 4GB

- 4db 2GB

- 1db 4GB és 2db 2GB

- 1db 4GB, 1db 2GB, 2db 1GB


Szerintem egy 2GB-os meghibásodott, vagy csak a foglalatban nem jól érintkezik.

Külön-külön kipróbálnám a modulokat, és megcserélném a foglalatokban is.

(erre az időre a HDD tápkábelét kihúznám)

2022. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az IGP foglal magának. Ez normális jelenség. Ha fel akarod szabadítani, tegyél be egy dedikált kártyát és tiltsd le az IGP-t.
2022. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is arra gondol inkább hogy a 8GB-ból csak 5.9-et lát a gép. A maradék meg videomemória az integrált videokártyának.
2022. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

megeshet, ezeket a memorias kerdeseket sose ertem

hogy most valoban hibarol kerdeznek, vagy pedig csak nem tudjak ertelmezni azt amit latnak


szoval...

2022. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:
100%

"Van 8 gb ram-om viszont a gépem ebből csak 5,9-et használ. Miért van ez?"


Tankoltam az autómba 40 liter üzemanyagot.

Mentem vele 120km-t és csak 9 litert fogyasztott el. Miért van ez?


Illetve hogyan tudom átállítani hogy 40 litert használjon? Vagy érdemes egyáltalán?

2022. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, rosszul fogalmaztam meg. 5,9-et lát. Valszeg 5-osnek van igaza, integrált videokártyám van. Bár lehet más is. Esetleg ez lehet piszkálni a biosban?
2022. aug. 26. 00:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal BIOS-ban megadható hogy mennyi memóriát adsz az iGPU-nak. De 0-t nyilván nem.
2022. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!