Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a számitogép csak 1...

Nem indul a számitogép csak 1 rammal?

Figyelt kérdés
Alaplap msi z270 gaming plus,i5-6600 as processzorral hasznaltam eddig es 16 gb 2400 mhz rammal,vettem eggy uj processzort i7-6700k es nem kapcsol be a szamitogep,csak akkor ha a legelso ramszlotba van ramm,mindegyik rammal be kapcsol csak az elsö ram slotba kell legyen

2022. aug. 25. 18:51
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem serult a proci/lap? Labai?


stresztesztelted es tesztelted procit?


lehet belso hibaja is, lehet agyon OC ztaj regen

2022. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem hinnem hogy bármin sérült volna,1 rammal elindul,én arra gyakakszom hogy valami áram ellátási probléma lehet,ez a processzor sokkal több áramot vesz fel,csak azt nem értem hogy miért pont csak akkor indul el ha abban az eggy szlotban van ramm
2022. aug. 25. 19:44
 3/7 CspCsj ***** válasza:
100%

Több minden okozhat ilyesféle memóriaproblémát, pl. Google első találatok:

- aktív XMP (kikapcsolása segít)

[link]


- processzor foglalat nem érintkező, görbe tüskéje

[link]

[link]

2022. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ha a proci visszacserélése után helyrejön a probléma, akkor a proci lesz a gond, mivel a memóriavezérlő a processzorban van.

Nagyon ritka a processzorhiba manapság, de előfordulhat.


A ritkaság miatt én is elsősorban valamilyen alaplapos dologra gyanakszom, amit írtak is... bios reset mehet, xmp off

2022. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vissza raktam a régi procit es azzal sem működött már,lehet akkor hogy láb sérült meg
2022. aug. 25. 21:37
 6/7 A kérdező kommentje:
xmp támogatás nincs is
2022. aug. 25. 22:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem jól raktad be a procit vagy nincs rendesen rajta a hűtő. Sztem az utóbbi. Az LGA processzorok igényelnek egy felső nyomást, így lesz megfelelő kontakt a processzor és a tűk között. Ha nincs eléggé lehúzva a hűtő vagy féloldalasan van lefogatva akkor jönnek elő ilyen hibák.
2022. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!