Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videokártyám miért nincsen...

A videokártyám miért nincsen 2560x1440 felbontáson Ultra beállítások mellett teljesen kihajtva?

Figyelt kérdés

Vettem egy Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic videokártyát.


De vannak olyan játékok ahol QHD-ban nincs teljesen kihajtva. Úgy, hogy pedig minden Full ultrán van és az FSR sincs sehol bekapcsolva. Néha a Cyberpunknál használom U Quality módban. Cyberpunk az még rendben van mert akárhogy is tesztelem a kártya mindig 97-98%-on megy. Viszont a BF 2042-ben 80-85%-ot ír. És az fps-em is 150 alatt van. És az én monitorom pedig 175Hz. Crysis Remaster szintén ugyanebben szenved. De ott jobb fps-em van. Metro Exodusban is van, hogy lemegy 94%-ra is.

De a RE 8, CoD Warzone, Outridersben nincsennek ilyen problémáim. Azzal szeretnék megprobálkozni, hogy a proci órajelét felhúzom csutkára. Mivel egyenlőre alap órajelen van mert nem tudom hol lehetne húzni. Van rá jó vízhűtés is max ilyen 70 fokra megy fel. De inkább jellemző a 60 szóval nem hinném, hogy az venne vissza a teljesítményből. Esetleg a 16gb ram lenne olyan kevés?

A konfigom:

Intel Core I7 11700K

2x8 gb vengeance 3200mhz ram

Western Digital WD Black SN850 2TB

Gigabyte Z Z590 Vision G alaplap

Chieftec Proton 1000W Bronze

Meg ugye a kártya.



2022. aug. 31. 01:01
 1/7 A kérdező kommentje:

6950 XT Toxic*

Bocsánat elirtam csak, hogy ne legyen félreértés

2022. aug. 31. 01:01
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Lehetnek pillanatok amikor még egy 11700K sem tud lépést tartani egy ilyen kaliberű kártyával. A BF 2042 különösen proci igényes és azt hallottam az extra gyors RAM sem árt neki. A Crysis Remastered meg szimplán sz@rul optimalizált még mindig.
2022. aug. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem elég neki a proci
2022. aug. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Annyit nem tudsz rajta húzni reálisan amivel biztosan meglenne mindenhol a kívánt sebesség. Valamennyit javít rajta de annyi tuninpotencial azért nem lesz benne
2022. aug. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
11%

Legyen már elég az a proci a kártyához. Hány százalékon pörög, mikor nem hajtja ki a VGA-t?

Sz@rul vannak optimalizálva a játékok. RTX kártyát kellett volna venned, hátha. 👍.

2022. aug. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Pedig annak a procinak elégnek kéne lennie. Mivel nekem is ilyen van és RTX 3090 Ti van bent nekem mellette ami nagyjából ezzel a kártyával van egy szinten. Elvileg ez a proci még a most érkező RTX 4080 alá is elèg lesz ezen a felbontáson. Oké a 11-edik generációnak lettek hibái. De nem az, hogy teljesítményben nem hoztak fejlődést. Szerintem az Rx 6950 xt sincs olyan rosszul optimanizálva. Lehet, hogy a ram is kevés mivel a BF 2042-höz egyébként nem igazán elég a 16gb. Bár szerintem akkor is kikéne, hogy legyen hajtva csak jönnének néha fps droppok.
2022. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
58%

azokat is megtudod nezni hogy ram menyire van kihasznalva kozben

megtudod nezni a procit is


szerintem tuning fejlesztes helyett inkabb gyujts es majd valt platformot 12est

ha ugy alakul ddr5 rammal

persze vagy sokat varsz vagy jo sokat gyujtesz mivel valoban 32GB nem artana hogy biztos lazan legyen ramod mindegy, csucs vga melle nem art


procibol szinten i7 et nezz

vagy Ryzen t is valaszthatsznami hasonlo kaliberu 5000 szerias vagy ujabb


vga t bedig ugytudod nyuzazni ha fontos neked ha feljebb veszed a vonalsimitast 1 el


vagy ha vannak skalazasi lehetosegek akkor a renderelesi felbontast megemeled valamenyire amin mar elege stabil lesz


amugy 90% ig cseppet se kell rosszul lenned foleg 94-98/99 el


80-85 se veszes de ott tenyleg gyakorlati limit is lehet

valoszinu hogy a proci elsosorban


persze fps lejebb esik megjobban azt gondondolom tudod


ha neked nem a gpu kihasznaltsag anfontos hanem hogy Hz el szinkronba legyen fps akkor inkabb lejebb kene adnod valamibol


azt csak egy sokkal jobb procival tesztelhetned hogy kari birna e vele 175 ot


de altalaban ez mar tul magas a legtobb gepnyuzo jateknak 1440p

120 inkabb ami stabilan megvan veluk

akar ha beallithato Hz et belovod enyire es fps t fixalod hozza

hogy stabilabban fusson minden


csak mivel ugylatom neked a 100% gpu jaratas lenne a fontos

ami nem tudom minek :D

ha 100 on jaratnad fixen ez meglenne akkor mindenkepp a gpu miatt lehetnek fps leesesek, igy hiaba nyuzatnad a gpu t maxon ha ennek is meglenne a hatulutoje

mivel nem marad benne mozgaster

2022. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!