Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a Kerner Power (41) ?

Mit jelent a Kerner Power (41) ?

Figyelt kérdés

Jött a nyár és ezekben a hatalmas melegekben egyre gyakrabban ált le a gép. Előtte ilyet nem tapasztaltam régóta.

Álltalában nagyobb igényű játékok közben szokott megállni a gép. Monster Hunter Rise. League of Legends közben ritkábban, de nagy melegben az is előfordul. Estére álltalában kevesebb hiba van és PL LoL közben nem tapasztalható.


Minden fekete lesz, de a gép még fut.


Régebben (2 éve) volt ilyen/hasonló probléma. Akkor csak simán felhúztam a a GPU venti értékeket. Hamarabb kapcsoljon be, gyorsabban pörögjön. Akkor ez megoldás volt.


Win 10 alatt kezdődött. Most raktam fel egy Win 11 et. De ugyan ez a hiba fennáll.


Bár a procit (I7-4770) nem támogatja a win 11 hibátlanul futtatja és mivel win 10 alatt is ugyan ez volt a hiba ez elvetném. A gépház, nagy, nem agyon zsúfolva és kábel management is megvan. Hőfok nem kimagasló. Nagyobb terhelés alatt is 70 fok fölé nem szokott menni. A GPU 2 éve Radeon RX 580 8GB (Saphire, és nem volt sose bányászva vele, gaming célra vettem újonnan.) 600 W-os tápom van. Fogyasztás 200 Watt fölé sose ment.

RAM már kicsit kuszább. 4 slotban 4 féle RAM van. Nyár elején és az elmúlt 2 évben nem volt vele 1x sem gond.


Mi lehet a gond?



2022. szept. 1. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ilyenkor nyáron nyitva van a ház oldala és egy külön kis ventillátor fújja-mozgatja a levegőt a ház mellett. Mondjuk nálunk nincs por, arra azért figyelni kell.
2022. szept. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A hiba általában akkor szokott keletkezni, ha valami probléma van a táppal.
2022. szept. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szoftveres rész kilőve, akkor mindenképp hardveres oldalról kell legyen a hiba. Pontos tápegység típust írj! Nem a 600W a lényeg, hanem a minőség.


Amennyiben a CPU és GPU hőmérsékleteket is rendben találtad, úgy nem hinném, hogy melegedési probléma jönne elő valamelyik alkatrésznél. Illetve ha nincs kékhalál üzenet, akkor a memóriák és háttértár is kizárva


Tápellátási hiba lesz. Vagy tápegység kb 90% valószínűséggel), vagy alaplap. Vagy valamelyik alkatrész csinál zárlatot (ami furcsa lenne, mert miért csak bizonyos időközönként zárlatozik be? De bármire megvan az esély)

2022. szept. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

alaplap is mar karosodhatott ha a tap is hibas

mivel meg dragabb tapokonnis sporolnak nem szoktak a meleget birni ami hamar tonkreteszi oket

alaplapokon is elege sporolnak es foleg sporoltak regebben


ez a ketto a tul nagy meleg miatt tonkremehet hamar

tipusok alapjan lehet eldonteni hogy varhato is volt meleg nelkul is vagy elmeletben nem


hiaba nem melegszenek maguk amiket latsz nem azokkal van a gond, sok mas is melegszik amit nem ir ki


ha talalsz lapot hasznaltan nem tul veszes osszeg cserelni


egy tap mar dragabb ha uj normalist akarsz

de hasznaltan nem sokkal dragabb mint alaplap, csak egy hasznaltal mar fentallhat az elhasznalodas...

2022. szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valami túlmelegszik, ezt nyugodtan kijelenthetjük. Lap milyen pontosan, VRM miatt?
2022. szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Alaplap: Gigabyte Z77X-D3H

RAM: Kingston 8GB (KHX1600C10D3), Kingmax 8GB (FLGG45F)

2x CSX 8GB DDR3 1333MHz Kit 2x4 GB (CSXO-D3-LO-1333-8GB-2KIT) 10-12 éves

GPU: Radeon RX580 8GB Saphire (11265-05-20G)

CPU: Intel i7-4770 (cikkszámot nem találtam hozzá, de ez a sima)

Tápegység: Cooler Master B600 (RS600-ACAB-D3)

SSD: Kingston 240GB (sa300s37240G)

HDD 1:Westend digital 1TB (WD10EARX-00N0YB0) 10-12 éves

HDD 2: Western Digital Yellow 2TB (WD Re WD2000FYYZ)

Proci venti: Cooler Master Hyper T20

2022. szept. 1. 20:16
 7/10 A kérdező kommentje:

Közben egy kis plusz infó. Kiderült, hogy amúgy nem ez a hibakód. SŐT...

A Kerner Power azért írja mert erőszakosan addig nyomom a bekapcsoló gombot ameddig ki nem kapcsol. Mivel fekete kijelző, semmi hibaüzenet és minden megfagy. Emiatt írja Kerner hibát. Csalóka.

Lényegében meg vagyok lőve. Ki kell tesztelni a gépet egy stresszteszten, hogy mi okozza a bajt...

2022. szept. 1. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarul akkor totál kifagy a rendszer? Előtte semmi más bejegyzés nincs ami ismétlődne esetleg minddig, még ha elsőre totál érdektelennek is tűnne, a lényeg, hogy előtte mindig ismétlődve valami?
2022. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

DistributedCOM Error 10016 és DistributedCOM Error 10010

Általánosságban ez a kettő meg szokott jelenni.

És most, hogy rákerestem, írták egy videó alatt, hogy egy más márkájú procin is voltak random fagyások. Ennek a hiba kijavítása után viszont megszünt...


Viszont felmerül bennem a kérdés. Eredeti Win 10 és Win 11 alatt miért csinálja ezt? Amennyiben ez a gond. Mert még ha kalóz lenne megértem. De eredeti alatt? Ráadásul most raktam újra 3-4 napja.

2022. szept. 1. 22:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Annak a kettőnek nincs közvetlen köze ez biztos, azok teljesen másra mutatnak.

Ahogy újra olvastam az egész kérdést, még valami feltűnt. A 4 használt memoria lényegében 3 különféle típus. papíron nem kéne gondot okoznia, de én megpróbálkoznék azzal, hogy például a két darab CSX-et hagyni csak benn egy kis időre és használni úgy a gépet, hogy előjön-e a hiba.

2022. szept. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!