Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új AMD Ryzen procikról vélemén...

Új AMD Ryzen procikról vélemények? (Zen 4)

Figyelt kérdés

Már egy ideje leakarom cserélni a gamer konfigomat és az új Intel procik nem nyűgöztek le ezért gondoltam megvárom az AMD Ryzeneket de nemvagyok biztos benne, hogy nem jobb vétel az előző generáció?


Ryzen 7 7700X elégnek tűnik, de a pocsék forint és magas áfa miatt olyan ~212 ezer körül lehet majd


A Ryzen 9 5900X meg most 170 ezer, alacsonyabb órajel de mégis 12 mag/24 szál... nagyon elgondolkozok majd év végén, hogy megéri-e a drága új generáció vagy inkább vegyem a csúcsot az előzőből

(+ a drága ddr5 sem kell, mert semmivel se jobb mint a ddr4)



#Intel #zen 4 #Raptor Lake
2022. szept. 1. 17:05
A kérdező szavazást indított:
2022-ben a Zen 4 a nyerő
A még idén érkező 13. generációs Intel lesz a nyerő (Raptor Lake)
Zen 3-ról / Intel 12. generációról egyikre sem érdemes váltani
10 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Tesztek nélkül szerinted mi alapján lehetne dönteni?
2022. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
93%

hat azert ha varsz a ddr5 sokat fog szamitani, korant sem ugyanaz

csak hat meg nincsenek felfutva, mint ahogy a ddr4 mar felvan, extranalacsony kesleltetesek, hatalmas GB osok es GHz esek


DDR5 csucsa egesz mas lesz majd mint amik most kaphatoak

Ha amd hez huz a szived es zen tendenciajat nezve a Zen 4 re megeri beruhazni akarmilyen "alja" procijaba es te kozepkategoriat tervezel

2022. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mindig Inteles voltam de a Zen 3 annyira jól sikerült és az évek alatt annyira kiábrándultam az Intelből, hogy Zen 4-re akartam váltani... de ha horror lesz az árazás akkor lehet elég lesz az 5900X.


2k játékra váltanék

2022. szept. 1. 17:23
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez nagyban attól függ, hogy mire használnád. Munkára jól jöhet az IPC növekedés és a DDR5, bár a 400$+áfás 7700X valszeg nem lesz erősebb és jobb vétel, mint az olcsóbb 5900X.


Játékokhoz nem kell csilliárd mag, sőt a legtöbb esetben brutálerős processzor sem, mert a legtöbben nem CPU limiten játszanak. Magas felbontáson akár egy 12600K vagy 5700X is simán elég lehet még az RTX3090hez is.


Szerintem egy 5800X3D az kényelmesen elég a következő 5-6 évre, még akkor is ha 2-3 év múlva kap egy high-end videokártyát. Ez sem olcsó, de a lap+ram az filléres tétel.


Ha nincs szükség az új platformok nyújtotta extrára, nem kell a qrvadrága DDR5 és GPU limiten játszanál akkor a mostani 12gen vagy AM4-es felhozata l is tökéletesen elég.

2022. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Jönni fog intel 13 és 14 gen is. illetve ddr5-el semmi baj nincs sőt sokkal másabb
2022. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A DDR5-tel egy baj van: qrvakibszott drága :D

2x8GB DDR5-5600 47 000Ft

2x8GB DDR4-3600 24 500Ft ( oké ez CL18 )


2x16GB DDR4-3600-at adnak már 46 000ért (CL19), CL18-at 48500-tól.


A DDR5 sok esetben mérhetően jobb pár százalékkal ( a magasabb órajelű, alacsonyabb késleltetésű ramok majd jók lesznek később ),de a 32GB előnye messze veri a 16GB minimálisan magasabb sebességét.

2022. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet azért, hogy most egy igazán nagy pofon lesz, az eddigi infók alapján ha az egyszálas teljesítményben tényleg annyit javulnak amennyi az ígéret akkor már ott is előznek szépen, ha sok szál kell akkor már a jelenlegi generációban sem igazán volt az 5950-nek ellenfele, 7950X meg ugyanúgy 16/32 lesz mellé közel 6Ghz-es boosttal, 170W-ból.
2022. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SIDLER22 ***** válasza:
54%

Fura, hogy elgondolkodsz azon, hogy gamer gépbe 6-8 vagy 12 magos procit vegyél amikor 6 mag bőven elég minden mai játékra.

De legalább DDR5-re nem akarsz váltani...

Majd azér küldj már egy képet, hogy játék közben a 7700X-nek milyen kihasználtsága lesz. 10-15% talán?

Persze ha eSport játékos vagy és 360Hz-es monitoron játszol akkor még valamennyire érthető. Ebben az esetben elnézést kérek.

2022. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok eSport játékos csak szeretek előre gondolkodni, mindenből szeretem a top-kategóriát megvenni (normális keretek között) így jó pár évig nem kell a géphez nyúlnom.

Most meg már így jóval 30 felett úgy gondolom valszeg ez lesz az utolsó komolyabb PC-újításom, szóval mivel szerencsére jól keresek így a 7700X is beleférne a költségvetésbe, akkor miért ne?


A DDR5-nél meg nem csak maga a modul iszonyat drága, de ahhoz kell top alaplap is, hogy mindent kihasználjunk, na az ami nagyon drágult.

A tesztek alapján meg nagyon nem éri meg a felárat a DDR5 és az azzal járó konstrukció.

2022. szept. 2. 21:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a durva, hogy az elmúlt 4 évben akkorát fejlődtek a processzorok és a grafikus környezet, hogy nem csak ma de a következő 3 generációban is simán bármilyen videókártyát GPU limitbe tudsz majd hajtani egy sima Ryzen 5 5600X-szel vagy i5-12600K-val.

Most már viszonylag olcsón elérhető a 4K felbontás, ott a ray tracing és ezekkel olyan szinten oda lehet bszni a videókártyáknak, hogy felesleges drága processzort vagy platformot venni.


130 000-ért már van olyan 144Hz-es QHD monitor, amin egy R5/i5 GPU limitbe tud hajtani szerintem még egy RTX3090-et is...


Processzorok terén már elértük azt a szintet, hogy ha nem 24 collon 1080p-ben akar valaki bohóckodni akkor gyakorlatilag teljesen felesleges megvenni a legújabb, legdrágábbat mert nincs értelme.

2022. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!