Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Véletlenszerű leállás, PSU?

Véletlenszerű leállás, PSU?

Figyelt kérdés
Tegnap elkezdett furán viselkedni a gépem. Kb. 2-3 óra játék után elkezd leállni. 2-3 óráig semmi, aztán folyamatosan, ahányszor játszok leáll. Nem melegedik túl se a kártya, se a CPU. A RAM-ok nem régen voltak tesztelve. Az Eseménynaspló semmit nem ír a váratlan leálláson kívül. A PSU-ra gyanakszom, mert pl. "sima" Youtube-ozás közben ez nem történik, de pl. Apex Legends vagy Fortnite közben igen. Valaki járt így? Ha igen, jó úton járok? nem szeretnék feleslegesen tápot venni.

2022. szept. 4. 11:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
42%
#20 Oké de ez a táp nem valami jó ahogy írtam is. Vannak ennél jobbak. Chieftecnek is vannak selejtes szériái ahogy jó is.
2022. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
itt más lesz selejtes jó eséllyel
2022. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%

#22


Kétlem

2022. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
én meg tudom
2022. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
50%
7 éves belépőszintü tápról van szó már elég nagy az esély arra hogy tönkrement benne valami és már akkor se volt nagy szám mikor kiadták
2022. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
mondom hogy más selejtes
2022. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%
#26 majd kiderül ha kérdező itt lesz
2022. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy vitába keveredtetek.


Minden alkatrész stabil, a hőfokok tartományban vannak, egyszer sem állt le, nem volt BSOD. A kábelek nem lazák, nincs égett szag, füst, a jelenség nem ismétlődött meg. Viszont.


Az már lemaradt, hogy előtte napokig kaptam random BSOD-okat, amik alapján sem találtam hibát. Voltam ami rendszerre, volt, ami merevlemezre panaszkodott. Újratelepítettem ma a gépet, DDU-ztam a GPU drivert és felraktam tisztán, majd minden egyesével feltelepítettem. Most megy minden 2-3 óra után is.


Ma csináltam új teszteket:

Memtest86+-al OK

GPUMemTest OK

SSD teszt OK

HDD teszt OK

CPU stressz test OK

FurMark stabilan megy


A kábelek is rendben vannak, a gép is volt pasztázva két hónapja (nem azt első alkalom volt, nem lett se sok, se kevés, se egyenletlen)


Nem állt le és nem Kapcsolt le.


Mindent leteszteltem, és monitoroztam, ami eszembe jutott, de még mindig a tápra tudok csak gondolni. Máshol is nagyobb tápot ajánlottak, és máshol is írták, hogy öreg a táp. A hibákban (BSOd, leállás). BSOd-ot táp is csinálhat.

2022. szept. 6. 14:52
 29/31 A kérdező kommentje:
Ha van még ötlet, mi lehet selejtes, jelezzétek, letesztelem, de más ötletem nincs, minthogy a PSU-t cseréljem, hátha onnan indulnak a gondok.
2022. szept. 6. 14:54
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet hogy szoftveres gond volt. Ha a tápod nem bírná, akkor már most is produkálná ugyanúgy a hibát, független a friss rendszertől.


Indíts el egy Furmarkot meg egy Prime95-öt egyszerre, és hagyd pár órát futni ha ezt kibírja, akkor kizárhatod 100%-ra a hardveres okot.

2022. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!