Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell 0HY9JP Q65 alaplap...

Dell 0HY9JP Q65 alaplap befogad harmadik generációs Intel procikat is, alkalmasak OC-ra és ha kettő 8gb és egy 4gb ramot teszek bele akkor kitudja használni a 16-20gb ramot vagy csak 4x4, 4x8gb-vel fog működni?

Figyelt kérdés

Először is bővíteni akarom a ramot. Másrészt szeretném lecserélni a processzromat egy olyanra ami az új kártyámat GTX 1070 nagyjából kitudja hajtani. Nincs pénzem sajnos foglalat cserére és a gépet sem igazán tudom eladni. Ezért úgy gondoltam veszek egy I7 3770K procit és ha tehetem akkor felhúzom az órajelét minél jobban. Mert a jelenlegi I5 2320-as procim sajnos nem tudja igazán a kártyámat sem kihajtani és a 4 szál miatt van játék ami nem a legjobban fut. Pl Warzone. De ha nem alkalmas az alaplap harmadik generációs procik fogadására és nem tudok OC-zni akkor megveszek az I7 2700K-t 10 ezer forintért. Csak az alapból megint ilyen 6%-al gyengébb. Ha meg overclockolod mind2 procit akkor 10% is van a 3770K előnyére. Azért nem sima I7 2600-at veszek mert azért a 2700K még OC nélkül is annál csak egy erősebb proci.

Illetve az M-Tech 500W tápom mennyire alkalmas fejlesztésre?



2022. szept. 8. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Az alaplap oldalán le van írva:

[link]


"Processors: Intel® 2nd Generation Core™ i7, i5, i3 Processors."


"Memory: Up to four DIMM slots; Non-ECC dual-channel 1333MHz DDR3 SDRAM, up to 16GB"

2022. szept. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát a táp papíron elbírja a konfigot, de az OC-t szerintem ne erőltesd, azért nem épp egy minőségi darab.
2022. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy irodai brand alaplap. OC-ra teljesen alkalmatlan. Max valamelyik második generációs i7-et tehetsz bele.
2022. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%
az a táp egy hulladék, én azt cserélném első körben, illetve ha nem akarsz komplett gépet cserélni akkor i7 2600 a max ami bele megy 16 gb rammal. OC-ról meg ne is álmodj, ezen a gépen nem is lehet.
2022. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!