Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a PC...

Miért nem kapcsol be a PC rendesen?

Figyelt kérdés

1-2 hete kezdte el a gépem azt csinálni, hogy bekapcsoláskor elkezd hangosan zúgni, vagyis fullon pörög a ventillátor (videókártya). A monitor nem kap jelet és a gépet ki se tudom kapcsolni csak áramtalanítással.


Ahogyan zajlik a folyamat: bekapcs, hangos zúgás, várok pár percet majd kikapcs, ezt 3-4x és utána bekapcsol. Amint rendesen elindul, teljesen perfekt lesz minden, hőfok oké, gaming közben semmi sem változik tehát nincs kimaradás vagy fps drop. Értsétek úgy, hogy amikor bekapcsol úgy működik mint újkorába. A baj csak az, hogy a mai nappal már nem kapcsol be rendesen.


A gép maga elég régen lett takarítva, pontosabban 1 éve (igen tudom, hogy ez probléma és már rajta vagyok az ügyön), tavaly decemberben raktam újra.


A választ sejtem de nem vagyok rá felkészülve és nem akarom elfogadni, ezért kérlek benneteket ha tudtok valamit amit akár csak hasonló helyzet, osszátok meg. Bízom benne, hogy valami kis dolog ez az egész.


Tudok több infóval is szolgálni ha szükség lenne rá.



2022. szept. 8. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Nos, egy konfigot akár írhattál volna alapnak, viszont a legolcsóbb lehetőség az, hogy lapban kezd merülni a gombelem, emiatt a beállításait veszti.
2022. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Alaplap: Z390 gaming x

GPU: GTX 1660 TI ROG STRIX

CPU: I5-9600k (no overclock)

RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3000mhz

2022. szept. 8. 15:19
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Ez még nem annyira öreg, hogy elem le legyen merülve. Próbáld meg azt, hogy memóriáknál XMP profilt kapcsold ki.


Nekem egy Z490 Gigabyte lapnál okozott hasonlót, bár ott konkrétan kiírta, hogy nem sikerült elindulnia XMP profillal.

2022. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De hogy lépek be a BIOS-ba, ha semmit nem látok monitoron?
2022. szept. 8. 15:29
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Hát amikor elindul akkor, de ha egyszerűbb utat akarunk, akkor vedd ki az elemet a lapból 10 másodpercre, akkor alapra állnak a beálíltások köztük a memoria is. Illetve ha elindul a gép még a háttértárakat érdemes volna ellenőrizni.
2022. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 gentoojedi ***** válasza:
82%
Én biztosra mennék. Nem elég kivenni az elemet, de nyomd is 10 másodpercig a bekapcsoló gombját (természetesen áramtalanítva), akkor tutira resetelődik a bios.
2022. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, holnap nekiállok kitakarítani és akkor megcsinálom amit írtatok.


UI: Most bekapcsolt valamiért és megy minden pacek módon, a dátum és idő valamiért teljesen elszállt :D

2022. szept. 8. 16:31
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Na akkor elég jó esélyed van az elemre mégis, hiába viszonylag friss a lap, ez, hogy időt elfelejti tipikusan annak a tünete mikor az elem lemerül, ugyanis az időt is úgy tartja meg ha arról kap feszültséget.
2022. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Az elem akár 2 év alatt is lemerül, ha sokat áll áramtalanított helyzetben, szóval valószínűleg az a baja. Ne áramtalanítsd, olyankor a készenléti áram tartja az órát, az elem csak minimálisan merül a belső ellenállás miatt, így akár 12 évig is jó lehet, ha nincs közben jelentős áramszünet.
2022. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha valóban az elem a gond akkor most egy kicsit megkönnyebbültem, ilyenkor gondolom újat kell venni igaz?
2022. szept. 8. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!