Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy PCIe hangkártya rendelkezi...

Egy PCIe hangkártya rendelkezik valamilyen minimális beépített erősítővel?

Figyelt kérdés

Vettem egy Sennheiser headset-et, ami nem hozza az elvártakat a PC alapalapi hangkimenetén keresztül. Nincs normális basszus, meg a max hangerő sem olyan tiszta.

Van egy Yamaha erősítőm, azon gyönyörűen szól a füles.

Szóval úgy gondolom, hogy a gyenge alaplapi jel miatt van ez.

Ha vennék valami normális hangkártyát, akkor abban lesz valami "mini" erősítő ami használhatóbb jelet küld ki 3,5 jack aljzaton?

Nyilván használhatnám a Yamaha erősítőn keresztül is a fülest, de! Csak azért hogy zenét hallgassak játék vagy munka közben, nem szeretnék egy 400W-os készüléket üzemeltetni.


2022. szept. 13. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs, ezek csak vonalszintű jelet adnak, ami egy valamire való fülesnek édeskevés. Ezeket ugyanis elsősorban aktív hangszórókhoz és alapszintű fülesekhez találták ki. Egy jó DAC kell neked, de ezeknek van ára. Ha már van egy erősítőd amin jól szól, használd. 400 Watt a hangszórók kimeneti teljesítménye, de kétlem, hogy ekkora táp lenne benne, de az is csak akkor jár ha elég nagy hangerőn járatsz hangszórókat. Egy fülessel, némított hangszórókkal alig fog fogyasztani.
2022. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Egy PCIe hangkártya rendelkezik valamilyen minimális beépített erősítővel?"

Van, ami rendelkezik - például:

[link]

[link]

van, ami nem:

[link]


"Vettem egy Sennheiser headset-et"

Pontosan milyet?


"Csak azért hogy zenét hallgassak játék vagy munka közben, nem szeretnék egy 400W-os készüléket üzemeltetni."

Az a 400 W a csúcsteljesítmény, amikor a hangszórót teljes kivezérléssel hajtod meg.

2022. szept. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Nem egy csúcskategóriás füles, viszont nagyon szépen szól (erősítőről).

Rosszul írtam a PCIe csatolót, ugyanis nekem már csak egy darab szabad PCIe x16 foglalatom van.

Sajnos a VGA olyan vastag, hogy kapásból elfoglalt 3 slotot. Jelenleg egy WiFi-Bluetooth kártya van az egyetlen szabadon maradt PCIe 1x-ben. Szóval csak a 16x van amivel tudok gazdálkodni.

A Sound Blaster kártya jó lenne, elérhető és árban sem vészes, meg jókat olvastam róla.

Találtam adaptert is amivel elvileg beletudnám tenni az 16x foglalatba: [link]

Nekem ebből az első kellene a képen.


Kérdés hogy ez az adapteres megoldás mennyire élhető?

Illetve nekem ez így kb. 70 ezrembe lenne kártyával és adapterrel együtt, szóval csak akkor venném meg ha biztosan járható ez az egész megoldás.

Ha ez így nem járható út akkor szívesen fogadok más alternatívás is.


Ezt a DAC megoldást egyáltalán nem ismerem. Most találkoztam vele előszőr hogy rákerestem. Nyitott vagyok erre is, csak fogalmam sincsen milyen kellene nekem.


Az erősítő meg tudom, hogy nem fogyaszt 400W-ot, sőt talán le sem adna soha annyit. Viszont alaphelyzetben 23W-ot fogyaszt, ezt megmértem fogyasztásmérővel. Pedig toroid transzformátoros aminek én úgy tudom a vasmagossal ellentétben szinte semmit sem szabadna fogyasztania.

Na de mindegy is mert az erősítő egyébként sem opció a PC-hez mert messze van, meg a barátnőm szokott rajta zenét hallgatni mikor én az ő szavaival élve: "internetes kommandóst" játszok a PC-n :D (Warzone meg R6 ami játszani szoktam általában).

2022. szept. 13. 03:01
 4/10 anonim ***** válasza:
opamp a kulcsszó, amit keresel, de az olcsóbb kártyákon a legkisebb tokozású szokott lenni és forrasztva. Lehet vele vesződni, de nem éri meg. Legközelebb olyat vegyél, amin cserélhető.
2022. szept. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es biztos hogy ezt nekem szántad? Csak mert fogalmam sincsen miről beszélsz, nem vettem (még) semmit :D


Az erősítővel kapcsoltban azt elfelejtettem leírni az előző kommentemben, hogy átbeszélés után jutottunk arra, hogy inkább teljesen kizárom a lehetőségek közül, fogyasztás ide vagy oda.

Úgyhogy mindenképp valamilyen PC-vel kapcsolatos megoldás kell.

2022. szept. 13. 05:27
 6/10 anonim ***** válasza:

#3: Érdekes, mivel a fejhallgató hivatalos oldalán

[link]

játékkonzolokkal és PC-vel való kompatibilitásról értekeznek, az adatlapján

[link]

meg 28 Ohm impedanciáról (nem 250-ről illetve 600-ról, mint egyes professzionális/audiofíl fejhallgatók - például az alábbi: [link] - esetén, amihez az említett hangkártyákat szánták), meg 112 dB SPL hangnyomásszintről (1 kHz-es mérőjelnél 1V RMS feszültségnél) írnak - annyit egy mezei alaplapi hangkártya (hasraütésszerűen például akár ez is: [link] ) is meg szokott tudni hajtani.

2022. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szóval úgy gondolom, hogy a gyenge alaplapi jel miatt van ez."


Jól gondolod. Az olcsóbb/átlagos integrált hangcuccokban nincs fejhallgató erősítő, így halk lesz.


Szerintem a dedikált hangkártyákon azért ennek alapnak kellene lennie.

2022. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alaplapon is van opamp....
2022. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs mindegyiken. Az olcsóbb cuccokhoz nem jár. Asszem az ALC997-ben sincs és az "asus-féle" ALC-1200-ból is csak az S jelölésűben van. Pont ezért hajtom én is erősítővel a fülesem :)
2022. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*S1200 akart lenni.
2022. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!