Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor érdemes kivenni az...

Most akkor érdemes kivenni az akkumulátort vagy sem? (Laptop)

Figyelt kérdés

Olvastam rengetegfélét róla, hogy ezért kell kivenni, azért kell kivenni, lehetőleg olyan írjon, akinek már van így tapasztalata vagy tényleg ért a gépekhez. :)


Hogyha valaki amellett szavaz, hogy le kell meríteni, akkor mennyi időnként és mennyire? Teljesen? Meg hogyha netán túl gyenge lesz egy idő után az akkumulátor, lehet akkor kapni bele újat? Kb. mennyibe kerül?


Köszönöm szépen!


2010. szept. 25. 23:52
 1/6 Darklight ***** válasza:
Ha nem merül le teljesen az aksi, és úgy dugod be a töltőbe, akkor nem fogja olyan sokáig bírni. Kivétel amikor megveszed a laptopot, mert akkor egyből töltőre kell dugni, ha fel van töltve, ha nem akkor is, mert így egyzed meg szó szerint az aksiját.
2010. szept. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De most csak a koliszobában használom, akkor csináljam úgy, hogy akksiról menjen mondjuk 20%-ig, aztán pedig töltsem fel teljesen, aztán megint merítsem le? Vagy pedig vegyem ki az akksit és úgy használjam?
2010. szept. 26. 00:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A korábbi gépemnél én csináltam ezt a kiveszem-beteszem játékot, de ugyanolyan gyorsan kinyiffant az aksi, szóval én ezt hanyagolnám.


A mostani gépemnél azt csinálom, hogy hagyom lemerülni 5-10%-ig és teljesen feltöltöm és mindig aksiról használom. Mostmár egy éve megy így és a kapacitása csak kb. 20%-ot csökkent ezidő alatt, szóval ez így jónak tűnik.

2010. szept. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előző válasza elég érdekes... Én hálózatról használom a laptopot, akku bent van, csak néha megy róla, és kb ugyanannyit bír, mint amikor megvetem (másfél éve).
2010. szept. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az akkut nem szabad kivenni. Ha hálózatról megy a gép, az elektronika a laptopban gondoskodik a megfelelő használatról és újratölti amikor szükséges. Ha ki kellene venni, akkor azt a használati utasításban jeleznék nemde? Nem is értem mi a dilemma.
2010. szept. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2010. szept. 26. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!