Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek, ami...

Milyen laptopot vegyek, ami most egyetemen és később munkához is használható lesz és max. 220.000 forint?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem igazán értek a laptopokhoz, most kezdtem kiművelni magam. Olvastam, hogy mindenképp SSD-s legyen, Intel Core i5-nél ne adjam alább, 8GB memória stb.

Egyetemre szeretném bevinni, szóval jó lenne, ha viszonylag sokat (4-5 óra) bírna egy töltéssel, valamint nem fagyna le a teamstől és a zoomtól. Pár alap, gyenge játékot is szeretnék rajta játszani, netezni, filmezni, Office programokat használni. Átlag felhasználás, viszont örülnék ha nagy tárhelye lenne és nem fagyna le folyamatosan.

Később munkához is lehet ezt használnám, ami előreláthatólag nem fog nagyobb külön programokat igényelni.

Milyen paramétereket vegyek figyelembe a választásnál, illetve milyen konkrét típusokat ajánlanátok? Jelenleg egy régi Lenovo Thinkpad T400-at használok, még használtam vettem kb. 8 éve. Most is jól bírja, csak az akksi lett kuka, ezért csak töltővel megy, illetve mikrofon, kamera nincs, ezért is szeretnék egy újat.

Keret kb. 200-220 ezer forintig.



2022. szept. 18. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

5500U vagy 1125G4, 1135G7, 1215U, 1235U procis gépeket tudsz nézni.

16GB RAM ajánlott


Picit keret feletti, de az OLED kijelző miatt rendkívül ajánlom az ASUS gépeit. (Mindenképp 16GB RAM-mal, mert nem bővíthetőek)

[link]


Ami fontos, hogy akksiban egyik sem lesz egésznapos dolog, de a fél napot (4-5 óra) bírják.


Játék tekintetében nem igazán leszel jó, mert csak integrált grafika fér a keretbe, azook meg nagyon korlátozott teljesítményűek még mindig... mikről lenne szókonkrétan?

2022. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lenovo vagy dell gépeket ajánlom, 16 gb ram, 256 ssd vagy 500 ssd. i3 is jó 10-11 generációs. Integrált videó kártya miatt nem igazán fogsz tudni játszani, de pl cs 1.6ozni igen :D

Árakat nézve itt is látszik az erős forint és a 27% áfa.

2022. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ja ilyen kaliberű játékokra gondoltam, az ilyen oldschool dolgokra, amik még a régi sz*r gépemen is mentek anno :D
2022. szept. 18. 13:17
 4/12 A kérdező kommentje:
a 8GB ram egyébként lényegesebb gyengébb lenne mint a 16 arra a felhasználásra, amire nekem kellene? Csak mert a belőtt árkategóriában inkább 8GB találatokat dob fel.
2022. szept. 18. 13:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
amúgy elég a 8 gb is bőven, ha nem mindent egyszerre akarsz csinálni :)
2022. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne, ami lehet butaság, de nem értek hozzá :D

Memória- és processzorsebességnél milyen értékeket nézzek? Amit kinéztem Lenovo Ideapad 5, ott a memóriasebesség 3200 MHz a procisebesség pedig

2.4 GHz turbóval 4.2. ez milyennek számít?

2022. szept. 18. 15:17
 7/12 anonim ***** válasza:

sebességet nem nézünk már manapság. nincs értelme, mert nem összehasonlíthatóak.

Procinál az egymagos és többszálas teljesítményt nézzük

memória sebessége csak játékoknál számít egy átlagfelhasználónak. Integrált grafika esetén jelenthet akár 5-10% FPS különbséget.

3200 mhz az közepes, rendben van.

cs 1.6, gta:sa és hasonlóknál nem számít, egy 2400 mhz is ugyanannyit tudna.

2022. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Szerintem egy Lenovo ideapad 5 lesz a megfelelő számomra :)
2022. szept. 29. 20:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Inkább kérd ki a boltok ügyfélszolgálatainak a véleményét ahol egy hozzáértő segít neked. Leírod az arkategoriat meg mire használnád és segítenek neked. Átlagos felhasználásra 8giga ram bőven elég.
2022. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A boltosok nem értenek hozzá. Akkor már prohardver fórum a legjobb, ha valaki ajánlás szeeint akr dönteni.
2022. okt. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!