Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez most így lassabb lesz?

Ez most így lassabb lesz?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt, a laptopom 16 gb ram helyett (2x8gb), egy 4gb-os és egy 8gb-os, tehát 12gb-ot fog kapni. Úgy olvastam a dual channel hiánya miatt még lassabb is lehet.


Akkor ezt elszúrtam?


Nem értek hozzá, laikusként kezeljetek. Köszi.



2022. szept. 19. 13:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem, csak a youtube-ozást, sorozatnézést, a böngészést akartam gyorsítani, hogy az oldalak gyorsabban töltsenek be :(
2022. szept. 19. 13:31
 2/12 Morzsi007 ***** válasza:
Nem fogod észrevenni a különbséget.
2022. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De lassabb nem lesz, ugye?
2022. szept. 19. 13:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy buktad a dualt. Nekem is 12 giga van, 8+4(igaz, hogy asztali gépben), de vígan megy dualban. Ráadásul nem is egy gyártótól való ramok.
2022. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg? De jó ezt hallani!
2022. szept. 19. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Amíg az első 8gb t tölti meg (egyik egészét, másik felét) addig minden gond nélkül mennie kellene dual channelben.
2022. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen
2022. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Olvastál, hallottál valamit amiről laikusként fogalmad sincs, de már öngyilkosságot vizionálsz, mert lassabb lesz tőle a géped. Ez kb olyan mint amikor elmondja a nagyokos vlogger, hogy az ájfónt ne töltsd 80% fölé, mert felrobban, tönkremegy az akku 2 hét alatt.

Igen, lassabb lesz, de te mint laikus átlagfelhasználó nem fogod észrevenni. Eleve nem is tudod mihez hasznolítani, nem tudod mennyire lenne gyors 2x8-al. Illetve a sebességcsökkenét word, excel, passziánsz, youtube, stb futtatásakor nem lehet tapasztalni.

2022. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De akkor miért jobb 12gb mint 8?

Több az csak jobb, nem?

2022. szept. 20. 08:46
 10/12 anonim ***** válasza:

A nagyobb csomagtartó nem jobb ha a kisebbet sem pakolod tele, ha szükséged van 8 gigánál többre akkor jobb a 12.

Dual channel szoftverspecifikus hogy mennyit számít, van ahol jelentős, van ahol egyáltalán nem, de átlagfelhasználás mellett nem veszel észre belőle semmit. Ha meg zavar vegyél bele egy másik 8 gigás modult a 4 gigásat meg vidd vissza.

2022. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!