Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudnám kikapcsolni a...

Hogy tudnám kikapcsolni a Windows Lock gombot?

Figyelt kérdés

Van a billentyűzetemen egy gomb, amit ha megnyomok, akkor kikapcsolja aWindows gombomat.

Spacetől jobbra 2-vel:

[link]

Ha ezt benyomom, akkor átvélt a színe és utána a bal oldali Windows gombot hiába nyomom, nem történik semmi. Hogy tudnám kikapcsolni ez? Néha véletlenül megnyomom és marhára idegesít, hogy nem működik a Windows gomb...



2022. szept. 28. 01:15
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Ahogy látom, ilyen speciális funkciógombok vannak még a billentyűzet legfelső sorában.

- F2 az érintőpadot kapcsolja ki-be

- F7 a billentyűzetvilágítást kapcsolgatja

- F10-F11 a kijelző fényerejét csökkenti-növeli

stb.


Az FN+ESC billentyűkombinációval ki-bekapcsolhatod ezen funkciógombok használati módját.

Vagy egyedül lenyomva működnek, vagy csak az FN gombbal együtt nyomva, - az FN+ESC kombináció ezen működési módok között váltogat.

2022. szept. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, úgy van, ahogy írod (Kivéve, hogy F2 helyett F12-t akartál valószínűleg írni, mert az a toutch pad)).

Az Fn lock az a legfelső sor módját változtatja. De a Windows lock az alsó sorban van, ezt nem változtatja/nem kapcsolja ki. (kipróbáltam).

2022. szept. 28. 08:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben szerintem akkor sehogy.

Próbáld meg esetleg a gyártó honlapján megnézni a felhasználói kézikönyvben, hátha van rá mégis egy eldugott mágia, de szerintem is ha az fn+esc nem tiltja le, akkor nem lehet.

2022. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 x0 ***** válasza:

Ami nekem van laptop, annál az UEFI/BIOS Setup-ban bekapcsolható hogy fn nélkül a normál F1-F12, fn-nel a speciális funkció. Bekapcsolás után pl. del vagy egyéb billentyű, még az operációs rendszer betöltése előtt.


Vagy:


Vezérlőpult

Rendszer és biztonság

Felügyeleti eszközök: megjelenik egy ablak

Számítógép-kezelés: másodlagos egérgomb: futtatás rendszergazdaként, a programban:

Számítógép-kezelés

Rendszereszközök

Eszközkezelő

Nálam asztali számítógépnél "külső kezelőeszközök", laptopon meg kell keresni hol van

HID-kompatibilis rendszervezérlő: másodlagos egérgomb, (tulajdonságok), letiltás.

2022. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam letiltani a HID-compliant system controllert, de nem változott a gomb működése.


Igen, van az uefiben Function Key Behavior, az Function Key-re van rakva.. de ez csak a felső sort módosítja.. az alsó sorban lévő windows lock gombot nem.

2022. okt. 3. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!