Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az oka, hogy egy kb. 10...

Mi az oka, hogy egy kb. 10 éves Sony laptop állandóan maximális fordulaton pörgeti a processzorhűtő ventilátort?

Figyelt kérdés
Baromira idegesítő. Nem régen volt szétszedve, mert volt egy indítási problémája, amit megoldottam egy forrasztással. Portalanítottam akkor és tényleg max. kézmeleg a hűtőventilátor környékén, de akkor is ész nélkül hűt maximális fordulat, amikor youtube-on nézek valamit. Lehet ez ellen valamit tenni?
2022. okt. 5. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Paszta szerintem már nincs is benne
2022. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Újra kéne pasztázni.
2022. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Basszus akkor újra szét kell szednem.
2022. okt. 5. 21:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Youtube VP9 formátumban rakja fel a videókat. Ezt a géped hardveres támogatás híján csak szoftveresen tudja dekódolni, ami nagyon prociigényes feladat.


Ha ezt el akarod kerülni, akkor h264ify vagy enhancer for youtube böngészőkieggel.


Viszont ez esetben meg kell elégedned a 720p 25-30 fps videókkal.

Tehát ekkor a youtube a régi formátumot használja, azaz a h.264-et, amit hatdberesen támogat a te géped is.


Amúgy gondolom újrapasztázás megvolt. Vagyis ha ilyen forrasztás szintjén értesz a dologhoz, akkor remélem nem vagy annyira amatőr, hogy elsumákolod az újrapasztázást.

2022. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Óhh, de igen 😃 pont egyszerre jött a válaszod az enyémmel.

Na mindegy... a youtube-nál lehet még így csalni kicsit, hogy régi gépek jobban vigyék a lejátszást. Érdemes kipróbálni.

2022. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Áh, csak véletlen jöttem le a sokmillió alkatrész közül, melyikkel van a gond, a forrasztás viszont nagyon nem volt egyszerű. Nem újrapasztázás nem volt meg, reméltem elég lesz egy komprsszoros átfuvatás és megoldódik minden. Csak nem értem, ha egyszer nem is meleg mi értelme maximális fordulaton ventillálni...
2022. okt. 5. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:

2-3 évente érdemes újrapasztázni jó minőségű hővezető kenőccsel.

Utána exponenciálisan romlik a hővezető képesség.

2022. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Morzsi007 ***** válasza:
Érzetre nem meleg? Mert az azért van, mert nem adja át a hőt a oaszta miatt. Ha CPU hőfok is alacsony, akkor más gond lesz.
2022. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!