Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlás előtt állok,...

Laptop vásárlás előtt állok, mindenképp macbookot szeretnék venni. Kinéztem 3 fajtát (nyilván használtak). Excel, film, internet, tanulás (alap színtű programozás). Megjegyzésben három laptopot néztem ki, kérdés melyik éri meg legjobban?

Figyelt kérdés

Macbook pro 2017 15”:

i7 2.8GHz 4 magos

- 16GB RAM

- 1 TB SSD

- AMD Radeon Pro 555 2GB

- Intel UHD Graphics 630 1.5GB

-175 ciklus

330 ezer Ft


Macbook pro 2017 15”

-i7 2,8 Ghz 4 mag

-16 GB RAM

-256 SSB

-1054 ciklus

250 ezer Ft


Macbook pro 2018 15”

-i7 2,6 Ghz 6 magos

-16 GB RAM

-500 GB SSD

-453 ciklus

350 ezer Ft



2022. okt. 6. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

OFF:

Ezekre a dolgokra 350 000-ért venni egy 5 éves laptopot, azért szerintem kicsit meredek a "megéri" belerakni ebbe a kontextusba, szvsz egyik sem éri meg. Mindhárom 5-6 éves technológiát képvisel ami azért drága, mert alma..


ON:

Programozás, programkód fordítás szempontjából valszeg az erősebb processzor a nyerő, a 6mag 12 szállal a harmadikban lévő i7-8750H az azért igencsak jobb, mint a másik kettőben lévő i7-7700HQ. ( ehhez annyit tennék hozzá, hogy ma olyna laptopot veszel 350 000-ért újonnan amiben a 15Wattos processzor másfél-kétszer akkora teljesítményű, mint ez a 35Wattos i7 ami sebességben és akkuüzemidőben is jelentős különbséget eredményez ).


A filmezéssel internettel kapcsolatban: a 8750H-ban IGPjében lévő Quick Sync modul a sablon H264/H265 mellett támogatja a VP9 dekódolást ( enkódolást is ) és jelenleg a youtube VP9-cel kódolt tartalmat szolgáltat ( magasabb felbontáson és frissítésen AV1-gyel mennek már). Ha sokan youtubeozol ez szintén hatalmas előny a másik két Macbookkal szemben. A netflix már AV1-et használ ( a youtube is folyamatosan áll át erre ),ezzel mindegyik hadilábon ál. A offline filmek szempontjából mindegyik tökéletes.


Ha nem akarsz 3D modellezni, komolyabban videót vágni vagy bármi olyet csinálni amivel dedikált videókártya és vram szükséges akkor a Radeon Pro teljesen felesleges.


Ha csak ez a három jöhet szóba akkor én általánosságban inkább az utolsóra voksolnék.

2022. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Inkább gyűjts egy M1-es Macbook Air-re, minek 4-5 éves technológián alapuló használt terméket venni, ha 250 körül már újonnan kapsz például Zenbook-ot, Vivobook-ot OLED kijelzővel, Matebookot és társait? Ne legyél a saját pénztárcád ellensége, 300 ezrekért szimplán rácseszés ilyen régi technológián alapuló terméket venni a használt termék hátrányával együtt. Ahhoz képest aprópénz a plusz 100 ezer egy új M1-es Air-ért, vagy inkább egy új másik márkájú ultrabook.
2022. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

i7-7xxx-es a 2018-asban 8xxx-es proci van. Nem annyira rossz az a _brutálisan_ _elavult_ _régi_ technológia te! :D Főleg SSD-vel és 16GB rammal bőven jó gépek ezek még.

Én egy i5-4xxx-es procis Mac Minit hajtok. A 4k-s videók lejátszásán kivül minden is megy rendesen.

Abban viszont igazatok van, hogy 350ezerért ezek a gépek drágák... Ráadásul az akkumulátorok cserések lesznek hamarosan.

2022. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 a kérdező céljaira bőven elég ez igaz, én is elfogadnám, hogy őszinte legyek, de azért egy új laptop áráért nem venném meg, az biztos.


Egyrészt épp azért, amit említettél: akkumulátor problémás lehet, az plusz költség.


Másrészt én is preferálok bizonyos márkákat, de ennek is megvannak az ésszerű keretei. Itt szerintem jobban megérné vagy gyűjteni egy korszerűbb M1-es Macbookra, vagy hasonló áron új, más márkájú gépet vennie a kérdezőnek. Elég jókat lehet kapni, amik lepipálják az 5 éves Macbookokat.


Harmadrészt egy egyéni dolog: egy új termék mégis új termék, én is sok dolgot használtan veszek, Hardveraprós eladókról is jó tapasztalataim vannak, de azért mégis más érzés a kettő valamiért :D

2022. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nem annyira rossz az a _brutálisan_ _elavult_ _régi_ technológia te!"


Hátttt öö de, az. Ez már pont az a korszaka volt az intelnek ami miatt végül az Apple kibszta az intel processzorait a szemétbe és inkább gyártott sajátot. :)


A 8750H teljesítményével még nem is igazán lenne gond, azzal van a gond hogy a mai "konkurensek" 10-12Wattból megoldják azt a munkát amihez a 8750H-nak 35Watt kell. Akkus üzemidőben ez komoly hátrány a modern cuccokkal szemben - bár a kérdező nem akar 3D renderelni akkuról - ami inkább nyűg, hogy sok olyan dologhoz feleslegesen fűti a processzor a laptopot amihez amúgy ma már nem kell, meg a kis fogyasztású fixfunkciós hardverek megoldják.


Ami a teljesítményen felül számomra igazán fontos lenne ebben a kategóriában: az a garancia. Az 5 éves Macbook Pron nincs, az új 350K-s laptopon meg van 3 év. Én tökönszúrnám magam, ha egy 350k-s laptop megdöglene és gazdasági totálkár lenne a javítása :D

2022. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyiért 9. generációs használt ThinkPad X1 Carbont találok Ebay-en, amikben jobb konfiguráció van. Egyik sem éri meg az árát
2022. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A mac kb az M1 SoC-tól kezdve éri meg. Az tud valami pluszt nyújtani. Ehek a használt ótvar szarok kerülendőek, 100 ezret sem érnek...
2022. okt. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hardveraprón nézz szét. 2020-as MB Air-ek 250-270 körül vannak garival.

Amit leírták, arra az Air elég, még sok is.

2022. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!