Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M2 to PCI-Express x4 adapter...

M2 to PCI-Express x4 adapter létezhet normális áron?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy M2-ről PCI-Express adapterre, csak ilyenről semmit nem találok a neten. Mindenhol PCI-Express to M2 van. Tudtommal elméletben kéne, hogy működjön, mivel az M2 foglalat is fizikai szinten egy x4-es PCI Express. SATA portokat szeretnék csinálni az M2-ből, M2 NVME-ről 4x SATA-ra találtam adaptert, csak az annyiba kerül, hogy inkább cserélem a lapom, minthogy azt megvegyem.


Ha netán valaki talált ilyet, vagy van tapasztalata, írjon. Köszönöm.



#SATA #adapter #PCIe #NVMe #pci express x4
2022. okt. 9. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
2022. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"M2-ből ... SATA-ra találtam"

Na ennek aztán mi értelme..? Ha kevés a sata portod akkor vegyél rendes pcie sata kártyát. Ha az alaplapod támogatja akkor passzív M.2 to Sata átalakítás is lehetséges 2,5-3,5" lemezekhez.

2022. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem SATA HDD-t akar rádugni az alaplap M.2 portjára úgy hogy a meglevő sata foglalatok már mind foglaltak.
2022. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

PCI Express kártyát vegyél, 4 SATA porttal például.

Ez menni fog.

A másikról nem tudok.

2022. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"Szerintem SATA HDD-t akar rádugni az alaplap M.2 portjára úgy hogy a meglevő sata foglalatok már mind foglaltak" és a PCI express foglalatok is :D. Egy db üres pci express x1 van, azt viszont letakarja a GPU hűtése, szóval nem lehet megközelíteni. 20 30euró felett erre nem tervezek költeni, egyszerűbb cserélnem a lapot olyanra, ahol kevesebb az M2 és több a pci express konnektor. Jelenlegi lapom MSI z490 tomahawk.
2022. okt. 9. 13:19
 7/10 A kérdező kommentje:
Pci-e 1x to sata 3 2x átalakító kártyám van, csak nem tudom beletenni a lapba :D
2022. okt. 9. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Így tele van pakolva az alaplapod, mindkét hosszú PCI-E és egí X1 már ki van tömve?
2022. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél még egy gépet..
2022. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Így tele van pakolva az alaplapod, mindkét hosszú PCI-E és egí X1 már ki van tömve?" Az nem számít telepakolásnak, van benne egy GPU, hangkártya meg WiFi/BT kártya :D (plusz egy slotot a sajátján kívül a GPU eltakar)


Kérdés megoldva, sikerült találnom egy átalakítót normális áron, pont olyan, amilyenre szükségem van: [link]

2022. okt. 9. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!