Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a videó...

Miért nem működik a videó digitalizáló (Renkforce)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A régi videó kazettáimat szeretném digitalizálni, amihez vettem egy Renkforce RF-GR2 digitalizálót ( [link] ami úgy tűnt, hogy nagyon könnyen kezelhető. Csak egy memóriakártyát kell a digitalizálóba betenni, arra menti a felvett anyagot, amit aztán laptopon meg lehet nézni.


A videólejátszóm egy régi Philips (itt vannak képek róla egy másik oldalon: [link] A videólejátszón SCART-os kimenet van, a digitalizálón pedig RCA-s, ezért vettem egy SCART-RCA átalakítót is, amin van input/output kapcsoló.


Kipróbáltam a digitalizálót, a memóriakártyára lementette szépen a fájlt, amit a laptopon meg is tudtam nyitni, de sajnos a kép csak kék volt, hangja pedig nem volt. Kipróbáltam inputra és outputra állítva is és az eredmény ugyanaz volt.


A videólejátszót nemrég kaptam egy ismerőstől aki szerint működik, viszont amikor a TV-re rákötöttem (SCART-os kimenetel az is), valamiért nem ismerte fel a TV és nem tudta lejátszani a kazettát (csak akkor amikor képpel előre tekertem, de akkor is csak pár másodpercig volt látható a kép). Ami azért is furcsa, mert hasonló SCART-os DVD lejátszóm is van, azzal pedig kifogástalanul működik a lejátszás a TV-n.


Az egyik gyanúm, hogy magával a videólejátszóval van valami gond, és esetleg egy másik videómagnót kéne beszereznem?


A másik gyanúm, hogy a leírás szerint a video grabbert csatlakoztatni kell a géphez és a Windows felismeri az új hardvert és automatikusan befejezi az illesztőprogram telepítését, ami nem történt meg, mert azt írta ki a gép, hogy a csatlakoztatott USB-eszköz működésében hiba lépett fel. A fájlt viszont e nélkül is látom a memóriakártyán, meg tudom nyitni, csak kék képe van.


Megköszönöm ha valaki megírná, hogy a leírtak alapján mi lehet a probléma valószínűleg, mielőtt elkezdek beszerezni egy új videómagnót vagy más segítséget kérek, én lányként ennyit értek csak hozzá. Üdv.



2022. okt. 12. 15:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!