Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom egyszerre a...

Hogyan tudom egyszerre a hangszóróról és headsetről játszatni a zenét?

Figyelt kérdés

Utcazenész vagyok és gyakran játszom úgy, hogy bluetooth hangfalon megy a kíséret amire rájátszom a magamét akusztikus hangszerről. Rendszeresen fennálló probléma, hogy ha esetleg olyan helyen zenélek ami visszahangosabb vagy zajosabb, akkor nem hallom eléggé a kíséretet a saját hangerőmtől és emiatt vagy teljesen szétcsúszik az egész, vagy baromi nehéz követni, hogy most éppen szinkronban vagyok-e vele.


Erre nagyszerű megoldás lenne, hogy ha az egyik fülembe egy bt fülest dugnék, ahol ugyanazt hallanám, mint ami a hangfalon megy.


Rákerestem neten, úgy tűnik lehetséges a megoldás, de nem mindegyik eszköz képes erre. Nekem iPhone XS-em van, és amivel próbálkoztam az egy JBL GO hangszóró ( [link] illetve van egy Marshall Monitor II ANC fejhallgatóm ( [link] - de ezekkel nem működött a dolog.


Vennék új eszközöket amivel ezt meg lehetne csinálni, viszont ahhoz nem találtam leírást, hogy honnan fogom tudni, hogy melyik képes rá és melyik nem? Állítólag az iPhone XS képes rá, ez a Marshall is elég új cuccnak tűnik (Bár nem ezt akarom majd az utcán használni) úgyhogy feltételezem a JBL miatt nem működik a dolog, mert az szerintem elég régi kiadás lehet, régóta van meg.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. okt. 22. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A linkjeid rosszak. Amúgy ezt nem igazán fogod tudni megoldani consumer eszközökkel. Bár a Bluetooth támogatja, hogy két eszközzel párosodjon egyszerre, a hang csak az egyiken fog akkor is szólni (jellemzően az egyik kapcsolatot okosórákkal szokták használni). Vagy ha meg is szólal, leaz benne némi késleltetés, ami zavaró lesz. Amit te akarsz ahhoz professzionális eszközök kellenek (amik még mindig ötödannyiba kerülnek mint az iPhone), de azoknak áramforrás kell, amit utcán nemigen fogsz találni. Amit megpróbálhatsz, hogy a hangszórót magad mögé teszed, úgy te is jobban hallod, mivel feléd szól, de a hallgatók felé is, így ők is jól hallják még. Illetve a hangerőt is jól lődd be, hogy a hangszer ne nyomja el. Az is gyakori hiba, hogy az egyik hang elnyomja a másikat, bár ezt főleg ének-gitár kombónál szoktam tapasztalni, az egyik elnyomja a másikat. Ez se jó, mert élvezhetetlen lesz tőle a produkció.
2022. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen esetleg?:

[link]

Vagy muszáj bt-s?

2022. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
#2 iPhoneon nincs jack :)
2022. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 [link]
2022. okt. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1.: sajnos a hangerővel nem tudok játszani, mivel az az alaphelyzet minden esetben, hogy a hangfal maxon van. És sokszor hiába lenne hangosabb, a visszhang megzavar


Fura hogy ez ennyire megoldhatatlan.. 21 században már annyi minden működik, ennél 6000x bonyolultabb dolgok is.. de mindegy lehet hogy akkor mégis egy hangosabb hangszórót kell vegyek.


2.: elgondolkodtató ötlet, majd megnézem, hogy milyen lehetőségek lennének egy ilyen perspektívából



Köszönöm a válaszokat!

2022. okt. 30. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!