Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel Core 2 Quad QX9775...

Az Intel Core 2 Quad QX9775 processzor legfeljebb milyen vgat tud kihajtani?

Figyelt kérdés

Úgyis valami erősebb fajtát fogok venni, csak azért mert, hogyha nem is lesz kihajtva akkor is inkább érdemes erősebb fajta vgat betenni. Mivel ez a kihajtás dolog felbontás, játék függő is. Tehát jobb ha inkább erősebb van bent. Na meg ha később foglalat váltásra kerülne sor. Akkor bizony főleg jól jöhet. Viszont azért csak érdekel engem az a dolog.

Amit leginkább kinéztem használtan az az RX Vega 56 55-be meg valaki árul hardveraprón 64-et is 50-ért. De az nem tűnik túl megbízhatónak. Viszont 1070-ket is látok 55 körül.


De nekem fontos lenne egy hosszú 2-3 éves garancia ezért újonnan nézegettem RX 6400-at is. Az már viszont 75 ezer forint körül megy. Viszont a hosszú gariért cserébe kifizetek +20 ezer forintot. Na meg ott vagy az RX 6500 XT de az már nem olyan olcsó mint régen.


És azzal tisztában vagyok, hogy ezek a kártyák bizony Full HD felbontáson közel nem lesznek maxra hajtva.

De amúgy valószínűleg milyen teljesítményre számíthatok. GTX 950, 1050 Ti vagy RX 470 esetleg még 480-580 szintet kitud belőle hozni? Tavaszig kifogom tudni húzni ezzel a processzorral? Tavasszal pedig mire lesz érdemes váltani? Ha processzorból max ilyen 50 ezerért akarok venni, alaplapból pedig max 30-35ért?


Supermicro X7DCL-i

12gb ram (9,3gb használható) pedig 64 bites Windows 10-em van.

IBox Aurora 500W



2022. okt. 28. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Kaptal ingyer' egy leselejtezett szervert?


Kapaszkodj, az a proci kb. 10+ eves jatekokat fog maximum kiszolgalni es kozben olyan meleget csinal, hogy nem kell gazra koltened a telen.


Ezt csak ugy itthagyom neked: [link]

2022. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség mert 30 pár fps-el egy Warzone vagy Cyberpunk szerű játék is éppen elmegy. Látszik te sem értesz a gépekhez.
2022. okt. 28. 17:48
 3/15 A kérdező kommentje:
Sőt növeled a felbontást annál kevesebb dolgot kell a processzornak elvégeznie. Nem értem, hogy minek kommentelsz ha semmihez nem értesz?
2022. okt. 28. 17:50
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

oké kérdező tisztázzuk, ez egy 14 éves cpu, eddig tiszta ? na most egy ha te ennyire benne vagy a témában akkor:

1 minek teszel fel kérdést

2 pontosan tudod hogy egy 5 ezer forintos I5 2400-nál is gyengébb

3 miért is magasztalod azt a sz@rt ?

2022. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem magasztalom csak ne essünk már túlzásokba.
2022. okt. 28. 18:20
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Ami nekem furcsa, hogy a kérdésben szereplő Supermicro lap az szerverlap ami nem is támogat LGA775-ös processzort. Az oké, hogy kis mókolással LGA775-ös lapokban mentek az LGA771-es Xeonok de fordítva egyáltalán nem biztos hogy ez működni fog. A Core 2 Extreme QX9775 az LGA771-es proci, de támogatja egyáltalán az alaplap? Ez benne van és működik vagy csak kinézted, hogy fizikailag passzol hozzá? Bár, ha a Windowsig eljutottál akkor biztos megy :D ( bár papíron ez a lap nem támogatja az 1600-as FSB-t)


Ami viszont a te esetedben problémás: ezen a lapon csak PCI-E 1.0 van és abból is csak x8-as csatlakozók. Normál PCI-E x16-os kártyát be sem tudsz rakni, csak riser segítségével és egyből ugrik a sávszél fele.

A PCI-E 3.0 x16-os kártyák esetében amit felsoroltál a csatoló sebessége az nyolszszor annyi mint amit a lapod biztosít, de ha a lapon 2.0-s csati van akkor is csak a negyedét tudja, mint a PCI-E 3.0 x16. Oké ezt a felsorolt kártyák nem használják ki teljesen, de akkor is jelentős sebességet buknál magán a csatolón... az RX6400 az teljesen felejtős ebbe a lapba.


A QX9775-tel alacsony felbontáson valóban ki lehet hozni 30 FPS-t a játékokból, csak ez egy modern multiplayernél élvezhetetlen. Maradjunk annyiban, hogy ebben a lapban semmilyen modern kártyát nem tudsz fullra hajtani.


Riserrel valami korabeli PCI-E 2.0-s kártya még elmegy szerintem vagy valami low-end kártya mint a GTX1050. Az ilyen Vega meg 1070 az teljesen felesleges ebbe,inkább jövőre a másik gépbe vegyél komolyabb kártyát ebbe meg rakj egy 2000 forintos vackot.


Egy előnye talán van ezeknek a szerverlapoknak: ebben a korszakban még nem volt a procikban a memóriavezérlő az intelnél így én esélyesnek látom, hogy nem lenne késleltetési/elérési gond ha két processzorral használnád. Az E5400-as és X5400-as Xeonok között vannak egész jó darabok és két darab 4 magos Xeon közös memóriavezérlővel talán nem olyna vészesen gyenge a mindennapi használatban:

[link]


E5450 szinte fillérekért van, a Windows teljesen jól boldogul a 2 processzorral. Van elég alaplapi SATA port a SATA SSD RAIDhez is, csak hát PCI-E x16 ami nincs...

2022. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"Sőt növeled a felbontást annál kevesebb dolgot kell a processzornak elvégeznie. Nem értem, hogy minek kommentelsz ha semmihez nem értesz?"


Ehhez hozzá kell tenni, hogy RELATÍV kevesebb dolgot kell a processzornak elvégeznie. Valóban, ha egy high-end processzor ki tud okázni Full HD-ben maxra hajtva 500FPS-t akkor a GPU korlát miatt ennél jóval kevesebb dolga lesz 4K felbontáson,de az általad említett processzor az alacsony felbontáson is gyenge, alacsony felbontáson is brutális processzorlimit van ha ilyen 30fps-ekről beszélünk. Ebben az esetben magasabb felbontásokon sem lenne több...

2022. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A processzor is lga 771-es.

[link]

2022. okt. 28. 18:29
 9/15 A kérdező kommentje:
És a lap is!
2022. okt. 28. 18:31
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Az nem jelent semmit. A supermicro manualja szerint:


• Dual Intel® 64-bit Xeon LGA 771 Quad Core/Dual Core 5400/5300/5200/5100

Series processors at a front side bus speed of 1333 MHz/1066 MHz


Az álalad linkelt processzor FSB-je 1600MHz és nem Xeon. Ha nincs erre vonatkozóan semmilyen használható mikrokód a biosban akkor el sem kellene indulnia a lapnak ezzel a processzorral. Neked ez van benne és működik?

2022. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!