Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 telepítő nem...

Windows 10 telepítő nem működik, HDD partíció probléma?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy folyton bedobja a hibát "Nem sikerült új rendszerparticiót létrehozni". 1db HDD-m van, 1 TB-os, és azt figyeltem meg, hogy "Disk 1" sorszámú, és 0-nak kell lennie hogy rendszer legyen. Kicseréltem a SATA portot, de ígyse változott. Mit tudnék tenni?
2022. nov. 5. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Töröld a patraciókat, hozz létre újat
2022. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
2022. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Attól tartok nem értitek pontosan. Particiót kitöröltem, de nem megy tovább, mert a fenti hibaüzenetet adja ki. Volt hogy már átkonvertáltam gpt-re meg töröltem partíciót, de nem RENDSZERKÉNT akarja létrehozni. Az van odaírva a lemezre, ahová szeretném letelepíteni a windowst:

" 1. Meghajtó szabad területe"

És nem tudom létrehozni. És azért mondom szokatlan mert amúgy 0. Mrghajtónak kéne megjelölve legyen, nem 1-nek.

2022. nov. 5. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:

A win10 tiltakozik az ellen hogy hdd-re akarod telepíteni.. :D

(SSD-t szeretne)


Illetve véletlen nem legacy módon bootoltál a telepítőre?

2022. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. 1 biztos: a régi hdd-men amikor beraktam akkor ment a telepítő, csak haldokolt. Beraktam egy másikat, ami 1 éves kb, azon meg nem megy. És nem értem miért. Disk 1-nek jelöli azt, ha pedig bedugom az őskorit, akkor azt disk 0-nak. Pedig volt hogy a portot is megcseréltem de ugaznez volt
2022. nov. 5. 18:32
 6/8 A kérdező kommentje:

Amúgy ha legacybe lenne akkor mbr-be kéne mennie, vagy ha Uefl-be akkor gpt-be. Konvertáltam azt is, de sehogy se. Itt az a hiba, hogy "A windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg róla, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében."

Pedig a lemezt is IDE-AHCI módban variálgattam, és ígyse

2022. nov. 5. 19:07
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Valamit akkor se töröltél ki jól. Lehet a Windows lemezkezelője nem is képes rá. Használj valamilyen külsőt. Pl boot -olj be GParted Live -ról, azzal takarítsd le a partíciókat. Majd hagyjad a Windowsnak telepítőnek hogy ő hozza létre magának a partíciókat.
2022. nov. 6. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vezérlőpult> Frissítések és biztonság> Helyreállítás> Gépalaphelyzetbe állítás(KEZDÉS)> Minden elem eltávolítása.


Érdemes lehet minden szart kihúzni a gépedből amikor új Windows telepítesz csak az egér és a klaviatúra legyen bedugva. Semmi kamera, gamepad, kormány, USB vibrátortöltő, ...

2023. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!