Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora lesz a különbség és...

Mekkora lesz a különbség és mennyire fognak felgyorsulni a videós grafikus műveletek és a videó konvertálás ideje szerintetek?

Figyelt kérdés

Egy régi MSI Geforce GT710-es 256bit-es DDR3-as, 2GB-os kártyát használok jelenleg az egyik gépemben, amit felváltok erre: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8GB GDDR5. Mekkora különbséget fog ez jelenteni a videó konvertálás idejében, a játékoknál, általában véve a grafikus műveleteknél. A jelenlegi gépem most egy komolyabb videó konvertálási műveletet egy rakás videószűrővel, BCC és audio DX és VST effektekkel, legalább mindegyikből 8-10 db beton erős mastering effektekkel, legalább 6-12 óra távlatában darál le. Ha most nemsokára beleteszem ezt a "vasbeton" videokártyát, egy szuper csendes 700W-os táppal, ez mennyi időre fog lecsökkenni és mennyire lesznek élvezhetőek a játékok. A játékokkal eddig sem volt különösebben bajom, mert a processzorom spéci és a gépemben lévő RAM sem kevés. Eddig sem volt olyan játék ami nem indult el, vagy nem volt élvezhető még majdnem maxim felbontásban. Mondjuk már a 1080-nál szaggatott egy kicsit a GTA IV-ben és más játékokban, de ha levettem a felbontást és nem ultra módra állítottam akkor akadás mentesen gond nélkül így is mennek. A gépem úgy viszi a 2K, 4K videókat, mint cukrot, csak a 8K videóknál szaggat erősen. Nos mire számíthatok, hogyha lecserélem erre a Sapphire a videokártyára ? Ég és föld lesz a változás főként a videó konvertálási és szerkesztési műveletek tekintetében, ezek érdekelnek leginkább, játszani ritkábban játszom, vagy nem lesz eget verő változás?


Válaszokat előre is köszönöm!



2022. nov. 6. 22:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez az idő egyébként egy több mint 1 óra 30 perces filmre, vagy homevideo re-audio és video mastering idejére vonatkozik. Attól függ milyen beállítás és mennyi effekt van insertálva adott esetben. Valamikor legalább 5-6 órát igényel a művelet, de van hogy 12 órát is igénybe vesz. Egy 4K-ba konvertált, vagy abban a felbontásban elkészített videóklipet, egy rakás audio és videócsatornával a Vegasban, 4-6 perc hosszúság tekintetében majdnem 2 óra alatt darál le. Ezzel a Sapphire kártyával ezek a műveletek felfognak gyorsulni, vagy ezzel inkább csak a játékok lesznek boldogabbak?
2022. nov. 6. 22:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Nemsemmi géped lehet.


Egy biztos hogy rontani nem fogsz rajta ezzel a videokártyával.

Ezek a mai 8Gb-os kártyákkal már bányásznak.Szerintem a különbség ég és föld lesz, főleg a játékok tekintetében.A videószerkesztés és konvertáláshoz nem sokat értek,de az én gépemhez képest te valami csúcstechnológiás kütyüvel rendelkezel,mert az enyém egy-egy ilyen műveletnél még mindig egy napot megy,van amikor 2 napot is.Igaz hogy köszönő viszonyban sincs a videokártyám ezzel az általad említett kártyával és gondolom a gép alapsebességével sem.Az én gépembe csak 8GB RAM van és I5-ös procit használok. Nekem is csak 4Gb-os videokártyám van.A 8K videók el sem indulnak rajta, de még a 4K-s sem a 2K videókat nekem is gond nélkül viszi.

2022. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tartom a gépemet egyáltalán nagy durranásnak i7-es procival és 12GB RAM-mal. Ez egy őskövület egy most forgalomban lévő új config mellett,de amire használom arra eddig tökéletes volt.Egy kicsit a videó és grafikus feldolgozás sebességét szeretném növelni azért van szükségem erre a Sapphire kártyára.Amúgy végül is nem kibírhatatlan ez a fél napos videokonvertálási mizéria. Ha azt nézzük hogy 10-15 éve, esetekben heteket mentek a gépek, mire elkészítettek egy ilyen audio-video mesterfelvételi műveletet premierben, after effectsben, final cut pro-val, vagy a vegasban. Ehhez képes ami most van, az már önmagában véve csúcstechnológiának számít ahogy te is írtad.😏
2022. nov. 6. 22:52
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Majd meglátod

Érezni és látni fogod a különbséget mikor Sapphire mama beindítja a turbináit.Imádom a radeon kártyákat.Az NVIDIA procis szarokkal mindig bajok vannak és voltak állandóan.Alapból lassú!!

2022. nov. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
20%

Uff bémeg az erőmű lesz apám 700W-os táppal,a ku életbe.Villanyszámlára vigyázni öcskös! Mi van készíted vele az új mátrix filmet,vagy alient?

🤣😅

2022. nov. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is kérdés milyen processzorod van, mennyi rammal ( abból kiindulva, hogy a GTA 4 laggol... ).


A videókártyacsere több oldalról is előnyt fog jelenteni:

az RX580-ban nem csak enkóder van hanem dekóder is, így ha támogatott formátumba exportálsz ( pl H264 vagy HEVC ) akkor az exportidő brutálisan lerövidül, mert nem a processzor fogja számolni, hanem a kártya saját fixfunkciós hardvere.


Compute powerben is idencsak erősebb az RX580, a nyers számítási teljesítménye 20-25 szöröse a GT710-ének, ami játékok közben nem jelent ennyi FPS-t de nyers számításnál igencsak előjön ez a tulajdonság ( ezért is bányászott ezekkel boldog boldogtalan). Ha olyan videóvágót használsz ami támogatja a GPU alapú rendert ( pl Premiere, hackintoshnál Final Cut ) akkor ez sokat fog dobni a renderidőn, nagyon sokat.


Ami még lényeges az a 8GB VRAM. Videószerkesztésnél ha nem proxyval dolgozol akkor a playback az erősen VRAM igényes ( ha enkóder támogatott formátumú a forrás ) és itt pl már nem mindegy, hogy natív felbontáson megy egy 4K forrás playbackje vagy 1/4-1/8-ad felbontáson.


Aki azt mondja az Nvidia az szar, az nem tud róla hogy az NVENC és a CUDA miatt az Nvidia kártyái köröket vertek eddig az AMD kártyáira :)


Viszont az őskövület i7 és a 12GB RAM az kevés, nagyon kevés. Nálam a teljesen lájtos 4K exportoknál kb 3 másodperc alatt fogyott el a 16GB RAM, combosabb projektekhez a 32GB RAM az teljesen alapnak nevezhető.

2022. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Ez számomra elég kielégítő válasz és a többi is. Én is erre számítok, hogy csak jobb lesz. Már az is boldogság számomra, hogy valaki még ezt az őskövület gépet is erőműnek nevezte."Nos hát vannak most is jó valódi erőművek,amik megbízhatóak pedig már régen építették őket", minden értelemben véve. A gépemmel eddig is tökéletesen meg voltam elégedve,de a felfelé ívelő változás kell és az idő is pénz ebben a tekintetben.Rosszabb nem lesz azt már érzékelem a leírtakból.Az NVIDIA-s kártyákkal nekem eddig semmi bajom nem volt.Egy kis változás pedig nem árt.A Ramot bővíteni fogom még. Új gépcserét pedig jövőre tervezem.Úgy vélem nem hiszem hogy bajok lesznek itt, legalább is remélem:)
2022. nov. 6. 23:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen proci,lap,ram van a gépben?
2022. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5/8 szerintem is leveri vele a villanyórát a faszi.


- Ez a Sapphire RX kártya nem egy mai darab, de nem is az utolsó.Jó kisSss cuccos lesz majd meglátod.Élvezi és érezni fogod a különbséget.Játékoknál brutális változás lesz.


- Proci/ram kevés, persze márkától és típustól is függ milyen memóriát és procit használsz i7-ben,mert a leírtak alapján elég kajak géped van amúgy is, ha ilyen gyorsan a körülményekhez képest egy valag effekttel fél napot dolgozik. Ha jól számoltam legalább 16-20 különböző audio és video effektet használsz.Az önmagában véve proci és memóriazabáló. Főleg a Boris pluginok, zajszűrés, elsimítás, flicker fixer és társai, rettenetesen meghúzzák a gép processzor teljesítményét lefelé.Olyankor már a GT710 CUDA-ja is sírva fakadva küszködi végig a nehéz időket.Tapasztalatból írom


-A videokártyád és a géped viszont nagyon zsír módon lehet beállítva és valszeg húzatod is rendesen a rakétával,hogy ilyen gyors. Ha még a 8K videók is szaggatva, de elindulnak, az már igen jól hekkelt és beállított windowsra vall.Valószínűleg nem vagy kispályás ha tudsz azokról a spéci gépgyorsító programokról és windowsos powershell beállításokról,amivel a maxot ki lehet hozni a gépedből.Ezt kevés ember tudja,mert alapból a windows fos lassú.


Összegezve: Nagy lesz a változás. Ramot bővítsd ki és kenterbe vered az összes gépet, mert látom vágod a témát rendesen ha tudod, hogy milyen táp kell az ilyen videokártyákhoz, ismered a winfos gyorsító trükkjeit és ráadásul még komoly audio-video mesterfelvételeket készítesz. Minimum producer vagy, vagy valami hardware vagy szoftver mérnök

2022. nov. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"John_McClane" Xerintem elment már az ipse így nem tudjuk meg milyen a gépe és mit használ valójában.

Nagyon kiwi lettem volna rá ki ő??

mert aki ilyen dolgokat tud és ilyennel foglalkozik

és ha ebből még meg is él az már önmagában véve sem piskóta.

Szeretem mikor hozzáértő mérnök arcok bukkannak fel a neten.🙂🙃

2022. nov. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!