Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASUS ROG STRIX B550-F GAMING...

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II ALAPLAP-ba melyik m.2-t vegyem?

Figyelt kérdés

WD Black SN850X Gen4 144 euró, hűtőbordás

vagy

Samsung 990 PRO 172 euró, borda nélküli?


Vajon az alaplap kezeli a hűtőbordás változatokat? (Az asus rog fórumán akartam megkérdezni de hiába regisztrálsz nem enged kérdést feltenni.)


A kézikönyvben írják, hogy hűtőbordás m.2-t is befogad? vagy honnan tudható?



#SSD #hűtőborda #asus 990 pro #WD Black SN850X
2022. nov. 10. 02:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a lapon alapból van borda felesleges külön bordásat venni, használod a sajátját aztán kész, amire meg gyárilag tesznek bordát arra úgy teszik, hogy elférjen, kezelés részt meg nem is nagyon tudom értelmezni, tekintve, hogy a bordának semmi köze ahhoz ami alatta van, nem változik attól az SSD-n semmi se szoftveresen se hardveresen.
2022. nov. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De én hűtőbordásat akarok venni mert szerintem az jobb a melegedésre mint az alaplapi megoldás


De a kérdés az ha hűtőbordásat veszem akkor azt betudom-e helyezni? olvastam olyat, hogy valakinek nem fért be és leszedte róla a bordát, de szerencséje volt mert működött de én biztosra mennék

2022. nov. 10. 03:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiket SSD-k re tesznek gyárilag bordákat az sem más mint ami a lapon van aluminiumdarab, szóval max annyi, hogy furán fog kinézni, de előrébb nem lesz vele, ez már a fizika része, sőt ilyen tekintetben az alaplap gyári bordája sokszor jobb hiszen nagyobb.


Amúgy a bordát úgy helyezik fel rájuk gyárilag hogy elférjen, szabvány az szabvány. Amúgy borda nélkül is működik egy SSD legrosszabb esetben ha nagyon melegszik visszafogja a tempot.

2022. nov. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké de most még ugyanott vagyunk ahonnan elindultunk.


A kérdés továbbra is az, hogy hol tudom leellenőrízni, hogy az alaplapba betudok-e tenni hűtőbordás m.2-t vagy csak az alaplapi megoldását tudom használni

2022. nov. 10. 03:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi útban a bordának akkor be tudod tenni, ezt csak így lehet " ellenőrizni "

VGA alatti foglalatban pl egy amgasabb borda utban lenne, msáhol meg nem.

2022. nov. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bele tudod rakni, de teljesen fölösleges hűtőbordás.
2022. nov. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!