Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit állíthatnék a routeren,...

RaVeN26 kérdése:

Mit állíthatnék a routeren, hogy normális internetsebességem legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Wi-Fi-re több vezeték nélküli eszköz csatlakozik, illetve az asztali gépem vezetékkel van a router LAN portjára csatlakoztatva.


Nem egészen tudom, hogy fogalmazzam meg a problémát, de igyekszem:


Ha "megfelelően" szeretném csatlakoztatni a szolgáltató által adott modemet a routeremhez (WAN porton keresztül), akkor az internet sebessége a router bekapcsolását követő 2 perc után drasztikusan visszaesik. Mintha levágná a sávszélesség 4/5-ödét.


Értem én, hogy alapesetben szétosztja az eszközök között a sávszélességet, de ha 5 eszközből csak 2 aktív, amiből az egyiken Youtube nézegetés megy, a másikon letöltés, akkor a Youtube gond nélkül működik, miközben én 2 MB/sec-al töltök 11 helyett... Néha gondol egyet a router, akkor felszalad 10-11 MB/sec-re a letöltés úgy fél-egy perc erejéig, de egyszerűen piszok instabil az egész...


(Amennyiben LAN portra csatlakoztatom a modemet, abban az esetben megfelelően stabil az internetsebesség az asztali gépen, de ugyebár akkor Wi-Fi-n keresztül nincs internet a többi eszköznek, mivel gondolom switchként csak a LAN portok között osztja szét a sávszélességet. A lényeg, hogy nem szolgáltató oldalról van a gond.


Van valami lehetőség arra, hogy az asztali gépre ossza a sávszélesség nagyobb részét? Vagy legalább csak ésszerűen ossza szét igénytől függően? Egy Strong dual band router 750-em van.


Bocsesz a kusza gondolatmenetért, nem vagyok szakértő a témában. Viszont baromira őrületbe kerget már ez az egész, szóval segítsetek légyszi, ha van rá mód. :D


Köszi!



2022. nov. 12. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Dupla NAT a probléma. Vagy tedd a routert switch/repeater/extender üzemmódba, vagy a szolgáltató eszközét bridge módba. Előbbi esetben a szolgáltatói eszköz marad a fő eszköz, a routered csak kiegészíti a hálózatot. Utóbbi esetben a szolgáltatói eszköz router funkciói letiltódnak, csak egy modem lesz, a router fogja ellátni a router feladatokat. Ahogy elnézem inkább az előbbi legyen, ha van választásod, mert nem túl erős ez a router.
2022. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Esetleg tudsz segíteni abban, hogy ezt hogy tudnám megtenni?

Nézegetem a router beállításokat, de nem igazán tudom hogy mit és hol keressek...

2022. nov. 12. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen szolgáltató?

Milyen előfizetés?

Milyen modem?

Milyen router?

2022. nov. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen szolgáltató?

Milyen előfizetés?

Milyen modem?

Milyen router?

Mi az, hogy "megfelelően"?

2022. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!