Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy RTX 3070 (Evga...

Adott egy RTX 3070 (Evga FTW3). Egy Intel i5-13600K (elég jó ár-érték arányúnak tűnik) processzort néztem ki hozzá. Ki tudja hozni a maxmimumot a procsszor a kártyából? És a fő kérdés: Milyen alaplapot válasszak hozzájuk?

Figyelt kérdés
Kissé vakon vagyok, hogy mi alapján kellene alaplapot választanom. Utánanéztem YouTube-on, de nem lettem sokkal okosabb. Annyit tudok, hogy ennek a processzornak LGA-1700 foglalat kell, PCI Express x16 4.0 kell a videókártyának, és DDR4-es ram nekem tökéletesen megfelel. Mikre kell még odafigyelnem, hogy a lehető legjobb alaplapot válasszam? Mi a különbség a különböző Chipset-ek között? (B660, Z690...). 50-70000 ft lenne amit rászánnék. Előre is köszönöm a segítséget!

2022. nov. 13. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Bőségesen még Full HD-ban is.

Z690-es lapot válasz ha már K verziós 13600-at veszel!

2022. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

FullHD-n már az i5-12400 is kihajtja, azzal nem lesz gond.

Z-s alaplap csak akkor kell, ha “húzni” szeretnéd a processzort. Ha nem szeretnéd, akkor a csatlakozók, foglalatok száma döntsön.

2022. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki tudja hozni a maximumot a proci a kártyából, sőt túl sok neki.

Felesleges ilyen erős proci a RTX 3070 mellé.

2022. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a koncepciót. Kidobsz 200 ezret egy feleslegesen erős procira de 50-70 ezret szánnál rá az alaplapra. A legfapadosabb alaplap kb. 60-tól indul, az értelmesebbek meg 100 ezer körül vannak.


Én a helyedben vennék olcsóbb procit és jobb alaplapot. De amúgy is rejtély, hogy milyen felbontásban akarsz játszani meg tulajdonképpen mire is használod a pc-t

2022. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Erős procira szükségem van a munkám miatt, és nem szeretnék 5 éven belül újat venni, ezért kéne a 13600. Ezen kívül szabadidőmben játszanék, jelenleg még csak 1080p-ben de nemsokára nagyobb felbontásban
2022. nov. 13. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!