Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kéne ezt megoldani?

Hogy kéne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy tv-t kizárólag filmnézésre!


Tulajdonképpen egy monitorként szolgálna, mert ide akarom kivetíteni a gépet.


Nem kellenek rá plusz funkciók, hogy youtube vagy HBO... Semmi.


Annyi a lényeg, hogy 4k-sat szeretnék venni. Mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy bírná a gépem. Mi a véleményetek? Segítsetek kérlek.



2022. nov. 18. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A tv-nél lényegtelen a felbontás, mármint amit a forrás küld neki.

Van benne olyan funkció, ami pl. a 1080p-t felskálázza, hogy ne nézzen ki undorítóan a kép. Magyarán javít a képminőségen szoftveresen. Szóval vehetsz 4K felbontásút (nem is tudom árulnak e még kisebbet), és használhatod nyugodtan 1080p felbontással játékok alatt.


"Nem kellenek rá plusz funkciók, hogy youtube vagy HBO... Semmi."


Szerintem a legolcsóbb, leg-gagyibb tv is alapból tudja már ezeket, alapból jár hozzá.

2022. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem játszani akarok rajta. Csak pl egy weboldalon filmeket nézni.


Ha nem 4k-ban vetíti a képet, akkor elég egy sima full hd-s tv is, nem?


Vagy nem értem.

2022. nov. 18. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy nem érted :D

A tv-nek nem lehet állítani a jel felbontását, fix 4K és ennyi. Viszont ha 1080p felbontást kap akkor ő szoftveresen megpróbálja kijavítani a hibákat, hogy ne legyen ocsmány a kép. A mai tv-k már egyébként elég szépen megoldják ezt. Nekem is van egy 147cm-es 4K Samsung tv-m, észre sem venni rajta, hogy 1080p-ben van a film.


Webes filmnézésre amúgy teljesen felesleges a 4K tv, de még az FHD is, mivel a legtöbb film 480p-ben van fent az ilyen online filmlejátszókon.

És a 480p már egy 100cm-es tv-n is okádékul néz ki. Még akkor is ha a tv megpróbálja szoftveresen felskálázni a felbontást.

Viszont ha BluRay filmeket akarsz rajta a jövőben nézni, arra meg erősen ajánlott a 4K.


Az az én személyes véleményem, hogy FHD tv-re 2022-ben már pénzt nem szabad költeni.

2022. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!