Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érvényes marad a...

Szerintetek érvényes marad a jótállás, ha én rakok még RAM-ot a laptopomba?

Figyelt kérdés
Vettem egy új laptopot naggyából 2 hónappal ezelőtt. Van rá 2 év garanciám. Elolvastam a jótállási jegyet, de sehol nem írtak az otthoni javításról/fejlesztésről egy szót se. Szerintetek érvénytelenné válik a garancia, ha én kinyitom a laptopom? Válaszokat előre is köszönöm.

2022. nov. 20. 20:37
 1/7 CspCsj ***** válasza:
100%

Ha van "warranty void" matrica (általában csavarfejre ragasztják, hogy ne tudd szétszedni), akkor az ne sérüljön, - illetve ne nyírd el a csavarok fejét, - mert egy későbbi garanciás ügyintézésnél a szerviz problémázhat, ha nagyon rondán néznek ki.


Meg mielőtt nekiállsz, mindenképpen ellenőrizd, hogy biztosan bővíthető.

Mi a pontos modellszáma?

2022. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha új modell és bővíthető a memória, akkor szinte 100% hogy van egy külön nyílás ahol pillanatok alatt hozzáférni a RAM modulhoz, a hátlap megbontása nélkül.

A bővítések általában nem járnak garanciavesztéssel.

2022. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerinted nem lenne értelmesebb dolog ezt megkérdezni a szakszerviztől?
2022. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1, Asus x415ea. Nincsen warranty void matrica.

2, Le kell szednem az egész hátlapot ha hozzá akarok férni a RAM-hoz. Hogyha azt leveszem, akkor még jó vagyok?

3, Majd megnézem mit tehetek.

2022. nov. 21. 08:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Arra figyelj még, hogy esetleges garanciába küldéskor az eredeti hatdverállapotot kell visszaállítanod. Tehát a bővítményeket ki, ha esetleg valamit cseréltél, akkor azt visszacserélni eredetire. Ram és ssd amit bővíteni lehet általában. Méshoz hozzá se férsz.

2022. nov. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Majd figyelek, ha netán élnem kéne a garanciával.
2022. nov. 21. 14:02
 7/7 CspCsj ***** válasza:

Modellszám alapján szétszedős videókat is lehet találni, pl. keresőbe "Asus x415ea ram upgrade" kifejezésre az első találat:

https://www.youtube.com/watch?v=59xHk2Bh8jM

2022. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!