Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy LGA 1155-ös I7 vagy Xeon...

Egy LGA 1155-ös I7 vagy Xeon elég még játszani és kitud valamelyik hajtani egy RTX 2060 12gb videokártyát?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy I7 2600/S/K, 2700K vagy 3770/S/K. Vagy valamelyik Xeon ha találok olyat olcsóbban és tudják nagyjából hozni egy I7 2600S szintet. Azért emlegetem az S processzorokat mert nem rég láttam egy 3770S-t 10 ezerért. És kevesebbet is fogyaszt mint a többi. Nem fog megizzadni az új vagy még a pár évvel későbbi játékokon. A processzorokat lehet húzni? És egy RTX 2060 12gb, RX 6600 vagy RTX 3050 mehet mellé?

Bár úgy láttam legutóbb az RTX 2060 12gb nem sokkal drágább egy 3050 vagy 2060 6gb-töl. De az RX 6600 talán jobb is lehetne. De úgy tudom oda PCI-E 3.0 ajánlott minimum. Mert a 2.0 már eléggé megfogja a teljesítményét. És ez azért is fontos mert a Ray Tracinget is használni akarom néha. DLSS vagy FSR mellett persze. Ezért is lenne fontos a több vram. Na meg az RTX 3050 nem sokkal gyengébb mint az RTX 2060 6gb. És azt mondják az RTX 3050 időtállóbb.


Másik kérdésem is lenne. Egy I5 2300-as processzorom van. Ami egy RX 580 8gbt még kitud hajtani úgy, hogy azon még van Gigabyte Aourus Engine által csinált OC is. És van 8gb ramom.

A gépemben mi a gyenge láncszem?

Mert a Cyberpunk, Crysis 2 Remaster, Elden Ring és a WD 2 azt szokta néha csinálni, hogy mennének pedig 70-80 fps-el is. Kivéve az Elden Ring. Ha kisebb a felbontás és a beállítás. Gyakran leesik több pillanatra az fps 10 alá. Aztán pár pillanatra megint vissza ugrik normálisra. Van mikor 0-ra is leesik. És ez megy hullámszerűen. Leginkább kocsikázásnál vagy hogyha célzok. Ilyenkor a processzor, videokártya kihasználtsága is leesik. Memóriából a Cyberpunk felmegy 7.8gb-re is. Elden Ringnél van, hogy 5.7gb-ig is vissza csökken ilyen 7.7gb-röl utána kidob pedig ez kevésbé akadna. A másik két játék ilyen hat és fél gb körül használ, hogyha veszek egy HT processzort akkor megszünek ezek a problémák vagy majd +4gb ram fog segíteni?



2022. nov. 22. 02:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkabb cseréld le az egész platformot.
2022. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%

A gépedben minden gyenge kb. Rakhatsz bele i7-et vagy Xeont amikkel a régi játékok tök jól ellesznek, de az újakhoz az is kevés.


Az RTX2060 12GB az bányászkártya, ugyanannyit tud játékokban mint a sima 2060.

2022. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!