Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel processzort hogyan...

Intel processzort hogyan lehet tuningolni?

Figyelt kérdés

Pontosabban egy Intel I5 2550K prociról van szó. Megvan hozzá az alaplapom Asus Z68 Extreme 4. A ram órajeleket az Msi Afterburner 665MHz-nek írja. A tápegységem az valami 500 Wattos Cooler Master.

Videokártya az jelenleg egy GTX 1630. De hamarosan venni fogok használtan egy olcsóbb valami. Ami lehet, hogy csak egy GTX 1660 lesz ami 110-120W eszik maximum az nvidia szerint, de az is, hogy egy Radeon RX Vega 64 ha jó áron lesz ami meg 300 felett is elkérhet egyes tesztek szerint. Ezt azért írom le mert érdekel, hogy az 500W keretbe mennyire fogok beleférni processzor oc mellett.

Általában ilyen processzor oc-nál milyen órajelig lehet egyszerűen elhúzni a processzorokat. És mi az amivel többet kell babrálni, hogy sikerüljön is elérni. Mi a valószínű meddig sikerül vajon maximálisan felhúzni?

És, hogyha a foglalaton belül vennék egy 2-3 Gen I7 processzort. De ez nincs tervben. Mert nyárra egész foglalatot tervezek váltani. Valami újabbra. Azt nem tudom, hogy AMD vagy Intel lesz. Meg azt sem, hogy pontosan az újabb mit takar. Szerintem az biztos, hogy olyan ami már ddr4 ramokat is támogat. 2018 után megjelent foglalatnak örülnék. De használtan is elég drágák még azok is. De ha lesz pénzem újra akkor az sincs kizárva, hogy Intel Raptor Lake vagy AM5 lesz.

Az Intel újabb processzorainál is ugyanígy fog működni az oc?

AMD miben más?



2022. nov. 25. 03:46
 1/4 A kérdező kommentje:
A biosban hol és mit kell keresni amivel hozzá tudok férni a processzor órajeleihez?
2022. nov. 25. 03:47
 2/4 SIDLER22 ***** válasza:
100%

OC-nál nem csak a processzor órajele számít. Hogy meddig tudod húzni az meg hűtés kérdése meg alaplapé. Ezt előre nem lehet megmondani, hogy te eddig és eddig fogod tudni felhúzni. Ha meg lehetne akkor nyilván a gyártó is alapból oda állítaná be az órajelet. Magával az órajel húzásával csak a stabilitást veszted el. Ahhoz, hogy magasabb órajelen se kapjon kékhalált a gép, a feszültséget is növelni kell. Ami meg hozza magával a nagyobb hőtermelést és fogyasztást.

Nekem volt egy i3-8350K processzorom. Az IHS alatti gyári hűtőoasztát kicseréltem folyékony fémre és egy kisebb hűtővel is sikerül a gyári 4 GHz-et 5-re felhúznom. Bár kellett hozzá vagy 1.5 Volt meg Turbo módos LLC, de végül is 10 percig jól ment a teszt. Persze nem így használtam a procit. Tönkre is ment volna szerintem pár hónap után.

2022. nov. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tudod a legegyszerűbben tuningolni, hogy kicseréled.


Teljesen értelmetlen a tuning az ilyen tizenéves technikánál. Húzol rajta néhány száz MHz-et az hoz max 5-10%-ot, cserébe leeszi a hajad. Bedobsz egy i7-et a helyére és instant +80-100%-kal nő a teljesítmény.


A processzortuningnak már nagyon rég nincs szinte semmi értelme.

2022. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értelmetlen, mert hobbinak jó móka.

Viszont youtube tele van videókkal erről... az miért nem jó?

2022. nov. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!