Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik ram jobb?

Melyik ram jobb?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2022. nov. 25. 19:15
 1/5 SIDLER22 ***** válasza:
48%

A Corsair kisebb feszültségen is ugyanolyan teljesítményt nyújt.

Így nagyobb OC potenciál van benne (amit úgysem fogsz csinálni) és egy picivel kevesebb áramot eszik.

Egyébként milyen processzorhoz lesz? Csak mert a legkomolyabb AMD processzor is csak 3200MHz-et támogat gyárilag. A 3200MHz fölötti értékekhez hozzá kell nyúlni a CPU-ban az SoC feszültséghez ami garanciavesztéssel jár meg nagyobb melegedés meg satöbbi...


Én azt csináltam, hogy vettem egy kisebb órajelen tesztelt RAM-ot (neked például ilyesmit ajánlok: [link] )

és a két profil közül beállítottam azt amelyik a RAM időzítéseket tuningolja. Majd az órajelet kézzel elkezdtem felfele állítani addig ameddig bírta. Nekem is ilyen 2666MHz-es (vagy 2400-as) RAM van a gépemben 3466-ra felhúzva, úgy hogy még az időzítések is jobbak a gyárinál (és a feszültséghez nem nyúltam).

2022. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
5700X-hez lenne. A tuningolás részéhez meg nem értek, és nem szívesen babrálnék vele.
2022. nov. 25. 20:03
 3/5 SIDLER22 ***** válasza:
0%

Ebbe túl sokat nem kell babrálni. A profilt mindenképp érdemes az UEFI-ben beállítani mert különben a JEDEC szabványban meghatározott 2166MHz-en fog futni a RAM ami gondolom nem az elérni kívánt sebességed. (Gondolom ezt azért tudtad, hogy a címben feltűntetett órajel csak egy tesztelt sebesség amit tuti bír. Ez automatikusan nem állítódik be. Csak arra utal, hogy a profilok közül a "leg órajel prioritásúbb" erre az értékre van beállítva.).


Amit leírtam arról meg nem gondolom, hogy túl bonyolult lenne. Az időzítések állítása számomra is bonyolult. Ezért azt a gyári profil alapján tuningolom, de ez a profil alacsonyan hagyja az órajelet ezért azt én kézzel állítom. Így akár egy 2400MHz-en tesztelt RAM-ot is fel tudsz vinni 3200MHz-re. Ha meg nem akkor ez van. Legalább spóroltál rajta pár ezer forintot. Meg amúgy sem számít sokat.

Cserébe viszont van egy képességeiben teljesen kimaxolt RAM-od.

2022. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A Corsair kisebb feszültségen is ugyanolyan teljesítményt nyújt."


Ez nem igaz. Az árukereső adatai simán hibásak. Az 1.2V a JEDEC default fesz 2133MHz-en. 3600-on ez is 1,35V-ot kér, mint a Kingston.


[link]


"Csak mert a legkomolyabb AMD processzor is csak 3200MHz-et támogat gyárilag."

Ahogy DDR4-ből a 13900K-is. Nem releváns.


"A 3200MHz fölötti értékekhez hozzá kell nyúlni a CPU-ban az SoC feszültséghez ami garanciavesztéssel jár meg nagyobb melegedés meg satöbbi..."

Nem kell hozzányúlni a SoC feszültséghez. Pattintasz egy DOCP-t és hali.


Kérdező:


A Corsairnek egy hajszállal jobban az időzítései, de szerintem ez nem ér 9000-ret. Ha nem akarsz a tuninggal sz0pni és egy plug and play megoldás kell akkor vedd a Kingstont, teljesen jó.

2022. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyítsd már szerencsétlent. A RAM tuning az baromi nagy lutri. Vannak sorozatok amiknél bejön, vannak amiknél nem. Ha nem tudod személyesen garantálni hogy az adott lapban adott modulok fix X órajelre és Y időzétésre képesek feszemelés nélkül akkor ne ajánlj ilyeneket.
2022. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!